2016 Vasario 10

Komentaras

R.Didžpetrienė: Skambėsime, kaip kūdikius šuliniuose skandinanti tauta?

veidas.lt

Rasa Didžpetrienė / BFL nuotr.

Jau antra tragedija per trumpą laiką sukrečia visuomenę – vėl kūdikis žiemos viduryje išmetamas į šulinį su lediniu vandeniu. Taip pasielgė patys artimiausi vaikui žmonės – mama ir tėtis. Pasikartosiu: šios tragedijos yra atspindys to darbo, kuris vykdomas vaikų teisių apsaugos srityje Lietuvoje.

Rasa Dičpetrienė, “Gelbėkit vaikus” gen. direktorė

Mūsų organizacija kasdien susiduria su šeimomis, kurios nežino nei kaip išgyventi, nei kaip išmaitinti vaikus rytoj. Padedame, bet to nepakanka. Išeitis – kompleksinė, sustyguota visų susijusių institucijų teikiama pagalba, paremta komandiniu principu. Kol kas to nėra.

Prie kiekvieno šulinio po pareigūną nepastatysime, būtina susitelkti ir teikti pagalbą šeimai tuomet, kai vaikai dar ne šulinyje. Teisingu keliu einanti Alytaus rajono savivaldybė galėtų būti pavyzdžiu – 71 savivaldybės darbuotojas dirba mobiliuosiuose grupėse, kurios esant reikalui visą parą, teikia pagalbą krizinėje situacijoje atsidūrusioms šeimoms, lanko socialinės rizikingos šeimas. Savivaldybėje jau įgyvendinamas priemonių planas, kurio tikslas – vaikų saugumas šeimose ir šeimyninė globa vaikams, kuriais negali pasirūpinti jų tėvai.

Labai ačiū kaimynui, nesuabejojusiam tą lemtingą akimirką ir nepabūgusiam išgelbėti kūdikio. Kiekvienam tokiam žmogui norėčiau paspausti ranką. Jeigu tokių kaimynų būtų daugiau… Jeigu mes mokėtumėme atpažinti požymius, kurie veda prie tokių nelaimių ir lauku suteiktumėme kompleksinę pagalbą – mūsų visuomenė būtų kur kas labiau atsakinga. Tai yra ilgas ir kruopštus kiekvieno iš mūsų darbas. Ir jame svarbiausia ne popierius, o elementarus žmogiškumas.

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. KLp KLp rašo:

    Kiek yra LT istaigu,komisiju ir t.t.ginanciu vaiku teises?Ar ne 26 ar 28,kai Respublikos Prezidente pasiule po pirmo atvejo dar viena(po to issigyne).Taip kad drasiai,tokiai garbingai,atsakingai armijai popieriu pildytoju galima isdalinti po sulini.Ir dar suliniu neuzteks visiems-bus galima sumazinti valdininku skaiciu.Galetu juos pervardyti i”suliniu saugotojus”,”perkabinti”is ministerju rajonu savivaldybems,gal net seniunijoms ir butu vienu metu nusauti du zuikiai:suliniai apsaugoti nuo vaiku,ir vyriausybe galetu girtis”totaliai”sumazinusi valdininku armija.Kol kas,deja svarbiausia popierius…


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...