2010 Gruodžio 02

Užsienis

Putinas žinojo apie Litvinenkos nužudymą

veidas.lt

Vienas aukšto rango JAV diplomatas buvo įsitikinęs, kad Rusijos premjeras Vladimiras Putinas veikiausiai žinojo apie sąmokslą nužudyti disidentą Aleksandrą Litvinenką, rodo tinklalapio “WikiLeaks” paviešinti diplomatiniai dokumentai.

Viename konfidencialaus diplomatinio susirašinėjimo dokumente, kurį ketvirtadienį citavo britų dienraštis “The Guardian”, JAV valstybės sekretorės padėjėjas Danielis Friedas (Danielis Fridas) teigė abejojantis, jog V.Putinas būtų nieko nežinojęs apie sąmokslą prieš buvusį Rusijos žvalgybos agentą, kuris mirė Londone 2006 metų lapkritį.

Kalbėdamasis Paryžiuje su vienu aukšto rango Prancūzijos diplomatiniu patarėju netrukus po A.Litvininenkos mirties, D.Friedas išreiškė abejonių, “ar nevaldomi saugumo (tarnybų) elementai galėjo veikti… be Putino žinios”, turint omenyje šio lyderio skiriamą “dėmesį detalėms”, sakoma dokumente, kuriame atpasakojamas šis pokalbis.

Didžiosios Britanijos policija apkaltino buvusį Sovietų Sąjungos KGB agentą Andrejų Lugovojų, jog jis viename viešbutyje Londone apnuodijo radioaktyviu poloniu buvusį Rusijos šnipą, pasitraukusį į užsienį ir tapusį Kremliaus kritiku.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Aurimas Aurimas rašo:

    Abejonės dar nereiškia teiginio. Ir man dargi labai keista, kad tuose dokumentuose rašomi ir kasdieniai įvykiai. Toks jausmas, kad jie ten knygą rašo, o ne ataskaitą.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...