2011 Kovo 24

Ukraina

Kučmai pateikti oficialūs kaltinimai žurnalisto Gongadzės nužudymo byloje

veidas.lt

Ukrainos eksprezidentas Leonidas Kučma pareiškė, kad šalies Generalinė prokuratūra jam pateikė oficialius kaltinimus opozicinio žurnalisto Georgijaus Gongadzės nužudymo byloje.

“Man pateikė kaltinimus. Aš perskaitysiu. Pirmadienį mes vėl susitiksime su tyrėju”, – sakė jis žurnalistams ketvirtadienį Kijeve po apklausos Generalinės prokuratūros Vyriausiojoje tyrimų valdyboje.

“Aš dar neperskaičiau nuo pradžių iki galo”, – pažymėjo antrasis Ukrainos prezidentas, atsakydamas į klausimą, kokia kaltinimo esmė.

Drauge L.Kučma kreipėsi į žurnalistus: “Juk jūs įsivaizduojate, kokia kaltinimų esmė”.

“Nieko nauja. Tai, ką pasakė spaudos konferencijoje generalinio prokuroro pavaduotojas”, – pridūrė jis.

Praėjusį antradienį buvo sužinota, kad L.Kučmai iškelta baudžiamoji byla dėl G.Gongadzės nužudymo.

Kaip pranešė Ukrainos generalinio prokuroro pirmasis pavaduotojas Renatas Kuzminas, L.Kučma įtariamas “viršijęs valdžios įgaliojimus, davęs Vidaus reikalų ministerijos pareigūnams neteisėtus nurodymus, kurie vėliau privedė prie žurnalisto nužudymo”.

Jis pažymėjo, kad L.Kučmai apribotas išvykimas už Ukrainos ribų.

R.Kuzminas pareiškė, jog “surinkta pakankamai duomenų, rodančių, kad Leonidas Danilovyčius Kučma yra susijęs su nusikaltimų žurnalistams (Aleksejui) Podolskiui ir Gongadzei padarymu”.

G.Gongadzė dingo 2000 metų rugsėjo 16 dieną Kijevo centre pakeliui į namus, o po pusantro mėnesio po jo dingimo viename Kijevo srities miškų buvo rastas sukapotas ir be galvos vyro kūnas, kuris, pagal daugelį požymių, gali būti žurnalisto.

Po virtinės DNR ekspertizių Generalinė prokuratūra pripažino, kad šie palaikai – G.Gongadzės kūnas.

2000 metų lapkritį parlamente buvo paskelbti garso įrašai, kuriuos neva įrašė prezidento L.Kučmos kabinete jo apsaugos karininkas.

Šiose garsajuostėje žmonės balsais, panašiais į prezidento, jo aplinkos ir VRM vadovo balsus, svarsto galimybę pašalinti G.Gongadzę ir variantus daryti spaudimą opozicijai ir žiniasklaidos priemonėms.

R.Kuzminas pranešė, kad buvusio Valstybinės apsaugos valdybos karininko majoro Mykolos Melnyčenkos “juostelės” pripažintos daiktiniu įrodymu tiriamoje byloje.

Žurnalisto G.Gongadzės, kuris vadovavo interneto leidiniui “Ukrainskaja pravda”, nužudymas buvo didžiausias politinis skandalas nepriklausomos Ukrainos istorijoje, kuris susilpnino tada vadovavusio šaliai L.Kučmos pozicijas ir privedė 2004 metais prie valdžios pasikeitimo per rinkimus.

2009 metais Ukrainos saugumo tarnyba pranešė, kad sulaikė vieną pagrindinių įtariamųjų G.Gongadzės nužudymu – buvusį milicijos generolą Aleksejų Pukačą. 2010 metų rudenį prokuratūra pareiškė, kad užbaigė ikiteisminį bylos tyrimą.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...