2010 Rugsėjo 20

Geopolitika

Putinas tikisi, kad “Nord Stream” bus tiesiamas laikantis grafiko

veidas.lt

“Darbas iš esmės vyksta pagal grafiką. Darbas, kaip matome, nėra paprastas, labai atidžiai ir su susidomėjimu susipažinau su darbo eiga”, – sakė Rusijos premjeras, susitikęs su projekto “Nord Stream” dalyviais. Susitikimas įvyko laive “Solitaire”, kuris Suomijos įlankoje kloja vamzdžius.

“Tikiuosi, kad kompanija “Nord Stream” ir visi, kas vykdo šį projektą, taip pat kokybiškai, be pažeidimų vykdys visus mūsų bendrus uždavinius”, – sakė V.Putinas.

Jis atkreipė dėmesį į tai, kad toks pat darbas vyksta dar dviejuose laivuose. “Visi kolegos laikosi grafiko. Jau 2011 metais Europos vartotojai gaus pirmąsias dujas”, – sakė premjeras.

V.Putinas paaiškino, kad kitais metais dujos pradės tekėti pirmąja dujotiekio atšaka, o 2012 metais – antrąja. Bendras dujotiekio pralaidumas – 55 mlrd. kubinių metrų per metus.

Remdamasis ekspertų nuomone, premjeras pažymėjo, kad, pagal prognozes, per artimiausius dešimtmečius dujų importas ES šalims padidės iki 200 mlrd. kubinių metrų. “Ir 25 proc. šio papildomo poreikio užtikrins šiuo metu mūsų tiesiamas dujotiekis. Dujotiekis tiesiamas kaip tik pačiu laiku, jis labai reikalingas mūsų šaliai ir partneriams Europoje”, – pareiškė V.Putinas.

Jis pažymėjo, kad tai visos Europos projektas. Jame dalyvauja Rusija, Vokietija, Olandija, Prancūzija, o gautas dujas vartos dar daugiau šalių – Didžioji Britanija, Belgija ir kitos šalys, o kuras pateks į Europos dujų skirstymo tinklą, pažymėjo V.Putinas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...