2014 Birželio 04

Juodosios jūros perlas nebespindi

veidas.lt


Juodosios jūros perlu vadinamas Krymas nebespindi taip, kaip anksčiau. Rusijos okupacija ir aneksija smarkiai pakeitė vienus gražiausių Juodosios jūros kurortų: prasidėjus vasaros sezonui tokių poilsiautojų minių kaip prieš metus nematyti.

Tušti paplūdimiai ir viešbučiai, užsidarinėjantys turizmo verslai ir nejaukios nežinios jausmas – taip šiandien gyvena nuo Ukrainos atkirsto pusiasalio gyventojai. Daugelis Krymo kurortuose metų metus besilankančių poilsiautojų skaudama širdimi stebi susiklosčiusią padėtį ir svarsto, kada vėl galės grįžti į mėgstamą kampelį. Bet ar tai nutiks greitai?
“Netikėkite pranešimais, kad čia, Kryme, pilna tankų ir dėl to atostogauti pas mus pavojinga. Mes garantuojame kokybiškas turizmo paslaugas”, – Jekaterinburge balandį vykusiame turizmo forume tikino Jelena Jurčenko, Krymo turizmo ministrė. Tačiau gyventojų reakcijos ir žiniasklaidos pranešimai nuo oficialių atstovų skiriasi kaip diena ir naktis.
“Prieš tai (prieš aneksiją – V.K.) mes turėjome visai neblogai funkcionuojančią valstybę, gyvenimas ėjo sklandžiai, – “The New York Times” kalbėjo 54-erių metų Simferopolio gyventojas Romanas Nikolajevas. – Tačiau per dvi savaites viskas apsivertė, vieną valstybę pakeitė kita. Tai netvarka.”
Neveikiančios institucijos, uždarytos tarptautinių bendrovių atstovybės ar prekybos centrai, niekieno nekontroliuojami ir neprižiūrimi prorusiški “savigynos būriai”, nustatantys savo tvarką ir keliantys grėsmę kiekvienam neįtikusiam piliečiui, – tokioje aplinkoje tenka gyventi nežinomybės kamuojamiems Krymo piliečiams.
Tauridės nacionalinio universiteto Kryme profesorius Vladimiras Kazarinas mano, kad prireiks mažiausiai kelerių metų, kol padėtis pusiasalyje bent kiek stabilizuosis: “Radikalus visko pertvarkymas sukuria vis naujų problemų. Prireiks bent dvejų trejų metų, kad šis chaosas būtų išspręstas, tačiau vis tiek turime gyventi toliau.”
Pagrobimai, paprastų žmonių, aktyvistų bei žurnalistų puldinėjimas ir grasinimai susidoroti, išaugusi korupcija – šie raktiniai žodžiai geriausiai apibūdina šiandienos Krymo kasdienybę.
Ypač didelę grėsmę jaučia įvairios tautinės ir religinės mažumos, pavyzdžiui, šimtmečius čia gyvenantys totoriai. Sudėtinga vidaus ir užsienio politikos situacija nekelia didelio noro rinktis Krymą kaip savo poilsio vietą. Tai patvirtina ir ištuštėję Juodosios jūros paplūdimiai.

Ne tik visą šį tekstą, bet ir visus kitus šios savaitės "Veido" straipsnius galėsite perskaityti išsiuntę žinutę numeriu 1390 ir įrašę "veidas 222014" bei įvedę gautą kodą.
Žinutės kaina 4 Lt. Plačiau http://www.veidas.lt/veidas-nr-22-2014-m

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...