2011 Vasario 09

nepriklausomi kandidatai

Pusė neva nepriklausomų – buvę partijų nariai

veidas.lt

Nauju politiniu reiškiniu, esą turėjusiu įnešti gaivos ir permainų į užsistovėjusią Lietuvos politinių partijų pelkę, skelbti savarankiškai savivaldybių rinkimuose išsikėlę kandidatai – iš tiesų nieko neįnešė, nebent senų politinių partijų kvapą.

Vienos politinės partijos rinkimų štabas suskaičiavo, kad iš visų 500 savivaldybių tarybų rinkimuose dalyvaujančių save išsikėlusių kandidatų, net 200 ankstesniuose rinkimuose yra buvę įvairių Lietuvos partijų atstovai.

Pavyzdžiui, iš Vilniuje po buvusio mero Artūro Zuoko vėliava susibūrusių 51 politiko, 27 anksčiau yra dalyvavę Liberalų ir centro sąjungos (LiCS) veikloje, šiame sąraše taip pat yra buvusių Tvarkos ir teisingumo partijos, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos atstovų. Daug buvusių LiCS aktyvistų ir kitoje savarankiškai besikeliančių kandidatų “Bendruomenių lyderių koalicijoje”. Dar vienai vilniečių koalicijai “Vilnius – mūsų reikalas” vadovauja buvęs liberalcentristas, vėliau su Arūno Valinsko “prisikėlėliais” kartu ėjęs Valdemaras Stančikas.

Ypač įdomi “Nepartinė koalicija Elektrėnų kraštas” – visi šeši jos politikai praėjusiuose rinkimuose dalyvavo kaip Naujosios sąjungos arba konservatorių atstovai. O štai Šiauliuose nepartinius kandidatus į rinkimus veda Seimo narys, buvęs socialdemokratas Andrius Šedžius.

Politinį gyvenimą analizuojantis blogas kurmis.org suskaičiavo ir išanalizavo, kad visų savarankiškai išsikėlusių kandidatų amžiaus vidurkis yra 44 metai, tarp jų – 83 proc. lietuvių, po kelis lenkus, rusus ir žemaičius, yra ir vienas latvis. Beveik 79 proc. šių kandidatų moka rusų ir tik 48 proc. – anglų kalbą. Šio blogo autoriai taikliai pastebi, kad amžiaus ir mokamų užsienio kalbų statistika vargu ar leidžia tikėtis su savarankiškais kandidatais ateisiant naujos kartos politiką.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...