2011 Sausio 13

Statybos

PST tikisi stabilių pajamų

veidas.lt

Viena didžiausių Lietuvoje statybos bendrovių Panevėžio statybos trestas (PST) prognozuoja, kad įmonės pelnas šiemet, palyginti su 2010 metais, turėtų mažėti, tuo tarpu pajamos turėtų išlikti stabilios arba kiek padidės.

“Pelnas smuks dėl konkurencijos rinkose ir kainų žirklių – darbo užmokestis ir statybinių medžiagų kainos neišvengiamai kils. Be to, rinkose projektų yra labai nedaug”, – dienraščiui “Verslo žinios” sakė PST generalinis direktorius Dalius Gesevičius.

Anot jo, nekilnojamojo turto rinkai dar toli iki atsigavimo – nors pirmųjų pagyvėjimo požymių matyti, tačiau vartojimo šuolio aukštyn dar nėra.

“Manome, kad šiokį tokį užsakymo portfelio augimą išlaikysim, bet jis nebus toks žymus, koks buvo prieš krizę, kai mes augom kartais per metus. Šiemet užsakymų portfelis gal 10 proc. ir plėsis, bet ne daugiau”, – teigė D.Gesevičius.

Šiemet PST tikisi įgyvendinti projektų ne tik vidaus, bet ir kaimyninėse rinkose – Rusijos Kaliningrado srityje, Didžiojoje Britanijoje, Švedijoje, Norvegijoje, galbūt ir Vokietijoje, nors šios rinkos PST vadovybė dar nėra išsamiai išnagrinėjusi. Kokie konkretūs projektai bus vykdomi šiose rinkose, įmonė neatskleidžia.

D.Gesevičiaus teigimu, PST dividendų politikos šiemet keisti neketina. Pernai iš 2009 metų pelno PST akcininkams skyrė 1,145 mln. litų, arba 7 centus už akciją, dividendų.

PST akcijos kotiruojamos “Nasdaq OMX” Vilniaus biržos Oficialiajame prekybos sąraše.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...