2011 Vasario 19

Politika

Kaip išsaugoti Valdovų rūmų statybą?

veidas.lt

Ūkio ministerija tebeieško sprendimo, kaip išsaugoti Valdovų rūmų statybą ir spėti ją baigti iki Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungai (ES) 2013 metais renginių.

“Ieškome teisingo ir teisėto būdo, kaip baigti Valdovų rūmų statybas. Ir klausimas yra ne tas, kad būtinai pratęstume dabartinę sutartį (su Panevėžio statybos trestu – BNS), o ką apskritai įmanoma padaryti, kad statybos būtų užbaigtos”, – BNS sakė ūkio viceministras Rimantas Žylius.

Vyriausybė praėjusią savaitę įpareigojo Ūkio ministeriją rasti sprendimą, ką daryti su nebaigtais statyti Valdovų rūmais Vilniuje.

Anot R.Žyliaus, svarstomi keli variantai, tačiau jų išsamiau neaiškino. Pasak jo, tikslus terminas, iki kada turėtų būti pateikti galimi sprendimo variantai, nėra nustatytas: “Turime tai padaryti kuo greičiau”.

Anksčiau ūkio ministras Dainius Kreivys negalėjo pasakyti, kada galėtų būti priimtas sprendimas dėl tolesnių Valdovų rūmų statybos darbų.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė, kad Valdovų rūmų statybą reikia baigti, nes Lietuvai būtų gerai turėti tokias reprezentacines patalpas per pirmininkavimą ES 2013 metais.

Viešųjų pirkimų tarnyba sako, kad Valdovų rūmų rangos sutartis su Panevėžio statybos trestu (PST) turi būti nutraukta. Valstybės kontrolė Vilniaus pilių direkcijai nurodė pakeisti rangos sutartį.

PST vadovai tvirtina, kad nutraukus sutartį kreipsis į teismą.

Panevėžio statybos tresto skaičiavimu, pirmajam Valdovų rūmų etapui baigti reikia apie 32 mln. litų. Šiemet iš valstybės biudžeto Valdovų rūmams statyti numatyta 16 mln. litų.

Į Valdovų rūmų atkūrimą investuota 230 mln. litų, galutinė darbų kaina yra apie 367 mln. litų.

Galimą lėšų švaistymą statant šį objektą tiria Generalinė prokuratūra. Tyrimas pradėtas susipažinus Valstybės kontrolės duomenimis, kad per dešimt metų nuo projektavimo ir statybų pradžios Valdovų rūmų projektas pabrango 250 mln. litų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...