2010 Rugpjūčio 24

Mokėjimai

Padaugėjo atsiskaitymų mokėjimo kortelėmis

veidas.lt

Per ketverius pastaruosius metus du kartus padažnėjo gyventojų atsiskaitymai mokėjimo kortelėmis, nors pačių kortelių padaugėjo tik 30 proc. ir dabar yra 4,3 mln.

Prekybininkai tvirtina, kad anksčiau kortelėmis buvo sumokama už maždaug 10 proc. prekių, o dabar tokie atsiskaitymai jau šiek tiek lenkia mokėjimus grynaisiais pinigais.

Alio Jaramaičio, Lietuvos banko Mokėjimo sistemų departamento direktoriaus, komentaras

Nors kortelių skaičius tūkstančiui gyventojų Lietuvoje dar nėra pasiekęs Vakarų vidurkio, atsiskaitymai jomis tampa vis dažnesni. Matyt, žmonės atsikratė baimių, o tai bankų nuopelnas. Prisideda ir tai, kad vis daugiau darbdavių atlyginimus perveda į korteles, o pensininkai jose laiko pensijas.

Valstybei ir patiems bankams tai finansiškai naudinga: kuo daugiau operacijų kortelėmis, tuo mažiau kainuoja grynųjų pinigų spausdinimas, transportavimas, inkasavimas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Marčius Marčius rašo:

    Na, aš 90% savo mokėjimų atlieku kortelėmis. Tik ekstra atveju, kur jų nepriimu, moku grynais. Tiesą sakant, retas atvejis, kai piniginėj turiu nors kiek grynųjų.
    Faktas, kad per artimiausius 30 metų elektroniniai pinigai visiškai išstums popierinius.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...