2012 Lapkričio 06

Protų mūšių epidemija Lietuvoje

veidas.lt

pm
Maždaug prieš ketverius metus prasidėjusi protų mūšių žaidimo epidemija Lietuvoje nerimsta ir įtraukia vis daugiau azarto ir turiningesnio laisvalaikio praleidimo būdų ieškančių žmonių.
Protų mūšiai- tai komandinis žaidimas, kurio metu garsiai pateikiami klausimai, apimantys įvairiausias temas. Komandos savo atsakymus surašo išdalintuose lapeliuose. Dažniausiai žaidimą sudaro šeši turai, po dešimt klausimų.
Protų mūšių vedėjas bei žurnalo „Playboy“ vyr. redaktorius  Aidas Puklevičius pasakoja, jog prieš keletą metų Vilniuje buvo 12-13 barų, kuriuose vyko šis žaidimas, šiuo metu visų barų, kuriuose organizuojami protų mūšių vakarai suskaičiuoti praktiškai neįmanoma. Tai jau lyg „epidemija“ visoje Lietuvoje.
Žaidimo organizavimas reikalauja daug darbo
Sostinės baro „Olounge“ direktorė Kristina Kalinina teigia, jog jie buvo vieni pirmųjų, prieš trejus metus, pradėjusių organizuoti šio žaidimo vakarus. Pasak jos, tam, kad visas žaidimas vyktų sklandžiai reikia įdėti nemažai darbo bei pastangų.
„Visų pirma tai visa techninė pusė, nuo ekranų, mikrofonų iki garso kokybės.  Patogios sėdimos vietos ir stalai. Specialiai priderintas maistas, nemokami užkandžiai. Dar viena, svarbiausia dalis – susidraugauti su komandomis, žinoti vardus, sveikinti su gimtadieniais bei domėtis jų gyvenimais. Tai nėra sunku, nes visi tampame kaip viena didelė šeima“,- pasakoja K. Kalinina.
Pasak jos šis žaidimas puikiai suburia draugus bei darbuotojus. Žmonės sėdėdami bare ir gurkšnodami alų ar užkandžiaudami, neleidžia laiko veltui, jie susipažįsta su priešininkų komandomis, kolegomis. Įgyja daugybę žinių. Kristina pasakoja, jog dažnai komandos tarpusavyje susibičiuliauja tiek, jog net kartu atostogauja.
Tikras protų mūšių entuziastas, „Olounge“ baro savininkas Audrius Janušauskas neslepia, jog artėjant šventiniam laikotarpiui protų mūšių žaidimai dar labiau populiarėja.
„Šiuo metu protų mūšių žaidimus organizuojame dvi dienas per savaitę, tačiau dėl itin didelio populiarumo planuojame šiai pramogai paskirti net dar dvi. Be to, kas antrame organizuojamame firmų vakarėlyje prašoma pravesti ir protų mūšių žaidimą. Įdomiausia tai, jog tokių vakarėlių metu pasitaiko nemažai asmenų, kurie būna iš anksto nusiteikę prieš tokius žaidimus, tačiau galiausiai visus pagauna azartas ir kalbos apie protų mūšius nepasibaigia dar ilgai po žaidimo.“

Sunkumai kyla tada, kai nėra „mūzos“
Nuo 2010 metų protų mūšius vedantis Vytaras Radzevičius mano, jog jau yra atradęs savo stilių vedant šį žaidimą, nes turi susikūręs savo klausimų sistemą bei sudėtingumo skalę. Tačiau pripažįsta, jog, nepaisant patirties, pasiruošimas žaidimui atima nemažai laiko.
„Pasirengti kiekvienam žaidimui užtrunka daug laiko, tai didelis darbas. Kitaip tariant, dienai prasmengi knygose. Bet, tuo pačiu, tai ir pačiam gera smegenų mankšta. Man patinka šis darbas. Sunkumai kyla tada, kai nėra „mūzos“ – klausimų kūrimas yra didelis kūrybinis darbas“,- pasakoja V. Radzevičius.
Kitas baro „Olounge“ organizuojamų protų mūšių vedėjas Henrikas Eimantas pasakoja, jog dažnai žmones traukia žaidimo vėdėjų žinomumas, tačiau garsi pavardė ne visuomet užtikrina žaidimo kokybę.
„Svarbiausia rengiant tokius žaidimus yra klausimai. Geriausia, kai jie nereikalauja tik žinojomo, kai žaidėjas yra priverstas dėlioti pateiktą informaciją kaip mozaiką ir „išmąstyti“ atsakymą. Be to, geras vedėjas, stengiasi maksimaliai išvengti klaidų ir pateikti tik tikrai įdomius klausimus.“

Didžiausia dovana visų žaidėjų juokas
K. Kalinina pasakoja, jog organizuojant žaidimus pasitaiko įvairių kuriozinių situacijų ir išskirtinių komandų.
„Viena komanda turi talismaną – pusantrų metukų berniuką. Jis ramiausiai išsėdi trys valandas. Ir ne tik , kad išsėdi, bet rimtu veideliu „skaito“ kas parašyta ekranuose. Labai linksma jį stebėti. Kartą nugalėjo komanda 2piR. Vienas iš šios komandos žaidėjų yra A. Lukošius. Iš kart po žaidimo mes įjungėme LT United eurovizinę dainą „We are the winners“. Ir Lukošius visiems sušoko savo legendinį šokį.“
V. Radzevičius prisipažįsta, jog nuoširdžiai džiaugiasi kiekviena komanda, kuri ateina pas jį žaisti, tačiau ypatingai džiugu, kai visi pagauna kokį klausimą su „cinkeliu“. Tuomet didžiausia dovana vedėjui būna visų žaidėjų juokas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Romas Romas rašo:

    Tikrai, kad epidemija :) Ir pats didžiausias virusas – Robertas Petrauskas su savo Protų Kovom


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...