2011 Kovo 24

Ryšiai su teroristais

Prokuroras prašo teismo vėl suimti terorizmu kaltinamą E.Kusaitę

veidas.lt

Prokuroras ketvirtadienį paprašė teismo vėl suimti dėl teroro akto organizavimo teisiamą klaipėdietę Eglę Kusaitę, nes ji esą bendrauja su Rusijoje esančiais įtariamaisiais Magmadovais.

“Prašau pakeisti jai šiuo metu paskirtas kardomąsias priemones į suėmimą dėl to, kad yra nustatyti kardomosios priemonės – rašytinio pasižadėjimo neišvykti ir su juo skirtu įpareigojimu nebendrauti su tam tikrais asmenimis – pažeidimai”, – ketvirtadienį po Vilniaus apygardos teismo posėdžio žurnalistams sakė Generalinės prokuratūros prokuroras Mindaugas Dūda.

Anot jo, taip pat nustatytos aplinkybės, kurios leidžia manyti, kad E.Kusaitė trukdo procesui ir ateityje trukdys, darydama poveikį kitiems asmenims.

“Nieko konkrečiau negaliu pasakyti, perduota medžiaga teismui, ir dėl jos panaudojimo bus sprendžiama”, – sakė prokuroras.

M.Dūda pranešė prašąs E.Kusaitę suimti trims mėnesiams.

E.Kusaitė žurnalistams sakė, kad ją suimti prašoma dėl to, kad ji neva bendrauja su Rusijoje suimtais savo draugais Magmadovais. Tai lietuvė esą daro per brolio ir sesers motiną.

Lietuvos ir Rusijos teisėsaugininkai kaltina E.Kusaitę ir Rusijos piliečius Magmadovus rengus teroristinį išpuolį Rusijoje.

E.Kusaitė teigia, kad bendravimo įrodymai gali būti sufalsifikuoti, mat šią savaitę per kratą pareigūnai paėmė jos mobilųjį telefoną.

“Žinojau, kad telefonas tam ir buvo paimtas, kad galėtų prikurti”, – sakė ji.

E.Kusaitės advokatas Kęstutis Stungys tvirtino, kad prokuroro argumentai yra nevienareikšmiai, mat jo ginamajai neuždrausta bendrauti su Apti ir Aišat Magmadovų motina, tik su jais pačiais.

“Su jais ji negali bendrauti, jie suimti, o su motina jai nedraudžia niekas bendrauti”, – teigė gynėjas.

Išgirdusi žinią apie prašomą suėmimą, teismo koridoriuje raudoti pradėjo ir E.Kusaitės teta Irena Jeleniauskaitė. Ji ir kiti E.Kusaitės rėmėjai negailėjo prakeiksmų prokurorams.

“Čia išvis nesąmonių valstybė. Prokuroras, mano manymu, vykdo nusikaltimus (…) Tegu pasižiūri, ką jie daro su mano teta, su mano artimaisiais”, – kalbėjo teisiamoji.

Vilniaus apygardos teismas sprendimą dėl kardomosios priemonės skelbs pirmadienį.

Prieš tai ketvirtadienį E.Kusaitės gynėjas prašė nuo bylos nušalinti M.Dūdą, tačiau jis prašymas buvo atmestas.

Klaipėdietė E.Kusaitė buvo sulaikyta Lietuvoje 2009 metų spalį, kai rengėsi vykti į Maskvą pas Magmadovus.

Brolis ir sesuo Magmadovai Rusijoje suimti praėjusių metų sausį. A.Magmadovas kaltinamas kūręs ginkluotą organizaciją ir prisidėjęs prie terorizmo. A.Magmadova kaltinama parama teroristinei veiklai.

Lietuvos prokurorų duomenimis, E.Kusaitė buvo užmezgusi ryšius su islamistinėmis grupuotėmis ir rengėsi teroro aktui nepriklausomybės nuo Rusijos siekusioje Šiaurės Kaukaze esančioje Čečėnijos respublikoje.

Anksčiau E.Kusaitė sakė, kad prisipažinimas buvo išgautas smurtu, o kai kurie žmogaus teisių gynėjai ir politikai kėlė klausimus dėl Rusijos federalinės saugumo tarnybos vaidmens byloje. Prokurorai kaltinimus kategoriškai atmeta.

E.Kusaitė devynis mėnesius buvo suimta, tačiau pernai rugpjūtį teismas nusprendė, jog bylos nagrinėjimo ji gali laukti laisvėje.

Magmadovus klaipėdietė vadina savo draugais ir visus kaltinimus kategoriškai atmeta.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (4)

 1. Arvydas Damijonaitis Arvydas Damijonaitis rašo:

  INFORMACIJA; Po Vilties prezidento S.Lozoraičio nužudymo,mėlynanosio pirmojo partijos sekretoriaus prezidentavimo,totaliai demoralizuota Lietuva tapo Rusijos imperijos buferiuku,emigracijos kloaka.Tą įrodo lietuvaitės E.Kusaitės meilės istorija genocidą patyrusiai Čečėnijai.Matome,nėra Lietuvos valstybės,jos piliečiai atiduodami monstrui ,Rusijos imperijos spec tarnyboms.Rusija,slėpdama Medininkų žudikus,neturėtų būti prileidžiama prie Lietuvos piliečių,juos tardyti,nedalyvaujant Lietuvos pareigūnams.Šiuo metu Čečėnijoje yra “užkasami” čečėnų tautos genocido įrodymai,kolaborantas Kadyrovas pasamdytas naikinti Rusijos vykdyto čečėnų tautos genocido faktus,masines žudynes…E.Kusaitė yra lietuvių pasididžiavimas.Pavojingiausias pasaulio teroristas yra NKVD-KGB tradicijas paveldėjusi Rusija,turinti Lietuvoje ambasada,kurios teritorija yra didžiausia Europoje…Emigracijios kloaka Lietuvos valstybė yra Rusijos spec tarnybų marionete..Arvydas Damijonaitis

 2. Arvydas Damijonaitis Arvydas Damijonaitis rašo:

  Kaip padėti kilniai lietuvaitei Eglei Kusaitei?Noras susprogdinti čečėnų tautos genocido vykdytojų rusu karinį objektą yra ne terorizmas,o būtinas kiekvieno doro žmogaus noras.Kodėl noras sustabdyti vykdomą čečėnų tautos genocidą yra terorizmas? Ar Lietuvos prokurorai pajėgūs atskirti grūdus nuo pelų?Teroristas Arvydas Damijonaitis,susio 8 dieną gynęs Lietuvos Seimą nuo rusų ordos,turėtų būti teisiamas,nes planavo Kremliaus puolimą.

 3. arvydas damijonaitis arvydas damijonaitis rašo:

  Valstybinis( NKVD-KGB-FSB )imperinės Rusijos terorizmas,ištisų tautų genocidas,turėtų susilaukti teisinio įvertinimo…Anksčiau ar vėliau tas turi įvykti,nes rusų teroristai iš FSB jau vėl braunasi į mūsų namus.Tą įrodo Eglės Kusaitės tragiška meilės Čečėnijai istorija…

 4. arvydas damijonaitis arvydas damijonaitis rašo:

  Visa Eglės Kusaitės teismo procesinė medžiaga kaip voratinklis ,kuriame Kremliaus teroristai,masinių čečėnų žudynių organizatoriai, ir Kremliaus chalujai ,Lietuvos bailiai,kinkas drebinantys prokurorai lauciai, voras ir voriukas..Demoralizuota sovietinės okupacijos metu Lietuvos prokuratūra,Kremliaus teroristams,čečėnų žudikams, treptelėjus,iš kailio neriasi pindami savo kruviną voratinklį apie lietuvaitę,čečėnų gynėją Eglę Kusaitę.. Manau jau dabar būtina kreiptis į Europos žmogaus teisių teismą,dėl valstybinio teroristo Rusijoje ir jų chalųjų Lietuvoje “bendradarbiavimo”,bandant įvairiais būdais sunaikinti Eglės Kusaitės humanišką poziciją, stabdant čečėnų masines žudynes,genocidą..Šie Rusijos nusikaltimai neturi senaties termino,vertinkim Eglės Kusaitės poziciją,kaip humanizmo viršūnę..Ačiū,Egle,esi mūsų pasididžiavimas..


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...