2010 Gruodžio 23

Kriminalai

E.Kusaitės byla – už uždarų durų

veidas.lt

Teismas ketvirtadienį nusprendė uždarame posėdyje nagrinėti terorizmu kaltinamos Elgės Kusaitės bylą, kurią prokurorai įtaria planavus susisprogdinti karinėje bazėje Čečėnijoje.

Kaltinamoji pati prašė atviro posėdžio ir jo pradžioje paprašė nušalinti bylą nagrinėjančius Vilniaus apygardos teismo teisėjus. Žurnalistams mergina sakė teismo procesą vertinanti kaip siekį susidoroti.

“Norėčiau, kad visuomenė būtų pilnai informuota apie mano bylą”, – teisme sakė E.Kusaitė.

Prokurorai tvirtina, kad prieš metus sulaikyta 21 metų mergina buvo užmezgusi ryšius su islamistinėmis grupuotėmis ir rengėsi teroro aktui nepriklausomybės nuo Rusijos siekusioje Šiaurės Kaukazo respublikoje.

Kaltinamoji teigė, kad prisipažinimas buvo išgautas smurtu.

E.Kusaitė devynis mėnesius buvo suimta, tačiau rugpjūtį teismas nusprendė, jog bylos nagrinėjimo ji gali laukti laisvėje.

Į ketvirtadienio posėdį, kuriame tikimasi pradėti nagrinėti bylą, E.Kusaitė atvyko su motina ir grupele rėmėjų. Teismui paskelbus apie nutartį dėl neviešo teismo posėdžio, jie buvo priversti palikti teismo salę.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...