2011 Kovo 03

Politika

Konservatoriai sudarė darbo grupę dėl D.Kreivio

veidas.lt

Valdančiosios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) prezidiumas trečiadienį premjero Andriaus Kubiliaus siūlymu sudarė darbo grupę, kuri aiškinsis ūkio ministro Dainiaus Kreivio raštą dėl neva patirto spaudimo.

“Pasiūliau sudaryti specialią darbo grupę, ir prezidiumas pritarė tam. Ji išnagrinėtų kolegos ministro D.Kreivio man pateiktoje pažymoje įvardintas aplinkybes ir problemas, darbo grupė išvadas ir pasiūlymus turėtų pateikti artimiausiu metu, aš tikiuosi, kad tą padarys iki kovo dešimtos dienos”, – po prezidiumo posėdžio trečiadienį žurnalistams sakė TS-LKD pirmininkas premjeras A.Kubilius.

Darbo grupei vadovaus Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Arvydas Anušauskas, į ją dar paskirti Antanas Matulas, Edmundas Pupinis, Agnė Bilotaitė, konservatorių Priežiūros komiteto pirmininkas Alfonsas Andriuškevičius.

Pirmadienį premjeras patvirtino iš D.Kreivio sulaukęs slapto rašto su, anot jo, šokiruojančia informacija apie spaudimą, susijusį su viešaisiais pirkimais. A.Kubilius rašytinio dokumento iš D.Kreivio teigia paprašęs pats, kad galėtų ją perduoti partijos kolegoms.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė anksčiau yra pareiškusi, kad ministras politiškai susikompromitavo, todėl turi atsistatydinti. Ji skeptiškai įvertino ir ministro surašytą raštą dėl patiriamo spaudimo, pasakiusi, kad tai “jokia oficiali pažyma”.

Premjeras sako, jog prezidentės nuomonę partija gerbia, tačiau nori įvertinti ir ministro argumentus.

“Tikrai gerbiame prezidentės nuomonę, girdime jos argumentus, bet išties reikia išklausyti visas puses. Nelabai matau, kodėl ir kur reikėtų skubėti, kokia priežastis būtų šiandien arba rytoj daryti sprendimus, iš tiesų ministro likimą per penkias minutes nebūtų labai išmintinga spręsti, ypač nesulaukus VTEK išvadų ir deramai neįvertinus to, kas yra pažymoje”, – sakė TS-LKD vadovas.

Kalbėdamas apie raštą, kuriam aiškintis sudaryta darbo grupė, premjeras užsiminė, kad jame išdėstyti dalykai meta šešėlį opozicijai.

“Pažyma įvardija labai aiškiai tam tikrus sisteminius korupcijos dalykus, kuriuos turime įveikti. Tokios sisteminės korupcijos pasekmė labai dažnai yra ir viešoje erdvėje formuojamos nuomonės, tą irgi turim labai aiškiai įvardyti. (…)Mes sąmoningai nenorėjome šitos pažymos svarstyti prieš rinkimus, nes kai kurių opozicinių partijų jis būtų suprastas kaip rinkiminės kampanijos dalykas, nukreiptas prieš tas opozicines partijas, nes pažyma liečia ir jas”, – kalbėjo premjeras.

Klausiamas, ar tuomet dokumento, jei jame išdėstyti kaltinimai korupcija, neturėtų tirti teisėsaugos institucijos, o ne partijos darbo grupė, Vyriausybės vadovas sakė raštą esant politiniu.

“Pažyma yra politinė, ne teisinė, ir politiškai turi būti įvertintos tos aplinkybės, kuriomis teko dirbti ministrui”, – sakė premjeras.

Į klausimą, ar šis raštas galėtų būti paviešintas, premjeras tiesiai neatsakė: “Pamatysime”.

Prezidentė pareiškė nepasitikinti ūkio ministru viešojoje erdvėje kilus abejonėms, jog D.Kreivys galėjo supainioti viešuosius ir privačius interesus skirstydamas Europos Sąjungos (ES) paramą.

Ministras kategoriškai atmeta bet kokius įtarimus, kad jis galėjo daryti įtaką skiriant ES paramą su jo artimaisiais susijusiomis įmonėmis.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...