2010 Balandžio 07

Seksualinių mažumų eitynės

Prokurorai nesiims veiksmų seksualinių mažumų eitynėms sustabdyti

veidas.lt

Prokurorai atmetė grupės parlamentarų prašymą imtis veiksmų, kad būtų panaikintas Vilniaus valdžios leidimas kitą mėnesį surengti seksualinių mažumų eitynes, ir nusprendė nesikreipti dėl to į teismą.

“Buvo nuspręsta netenkinti prašymo ir nesikreipti į teismą, nes tokiam žingsniui nebuvo teisinio pagrindo”, – BNS trečiadienį sakė Generalinės prokuratūros Civilinių bylų skyriaus vyriausioji prokurorė Stasė Petravičienė.

Pasak jos, prokurorams prašyti, kad būtų panaikintas savivaldybės suteiktas leidimas eitynėms, neleidžia įstatymai – esą tokiu būdu būtų pažeisti ne tik Lygių galimybių, Susirinkimų bei kiti įstatymai, tačiau tai neatitiktų ir Europos žmogaus teisių teismo doktrinos.

Prieštaringais pareiškimais pagarsėjusio parlamentaro Petro Gražulio iniciatyva kreipimąsi pasirašė 49 Seimo nariai, kurie ragino Generalinę prokuratūrą “imtis veiksmų, kad būtų apgintas viešasis interesas”.

Pasak S.Petravičienės, šis sprendimas gali būti apskųstas aukštesniajam prokurorui.

Pats parlamentaras BNS sakė, kad šia teise pasinaudos. Jis piktinosi, kad esą kreiptasi buvo į laikinai einantį generalinio prokuroro pareigas einantį Raimondą Petrauską, o atsakė, anot P.Gražulio, žemesnes pareigas užimantis teisėsaugininkas.

“Pusšimtis Seimo narių patys kreipėsi į generalinį prokurorą, o atsiliepė kažkokio skyriaus prokuroras”, – sakė Seimo narys.

Grupė Seimo narių į Generalinę prokuratūrą kreipėsi kovo pradžioje.

Kreipimesi teigiama, esą homoseksualų eitynės pažeistų Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymą, prieštarautų Seimo nutarimu priimtai Šeimos politikos koncepcijai bei katalikų interesams. Be to, pasak besikreipusiųjų, akivaizdu, kad eitynės taps “patriotinio jaunimo, kitų aktyviai nusiteikusių piliečių traukos centru”, ir gali prasidėti riaušės.

Pasak kreipimosi, pačios eitynės ir jų turinys vertintini kaip Lietuvos gėjų lygos, jos narių, o taip pat ir kitų eitynių dalyvių seksualinių pažiūrų reklamavimas, seksualumo ir lytinių santykių propagavimas bei teigiamo požiūrio į netradicinę šeimą skleidimas.

Seksualinių mažumų eitynes sostinėje ketinama rengti gegužės 8 dieną.

Renginio organizatoriai teigia eitynėmis norintys atkreipti visuomenės dėmesį į gėjų, lesbiečių, transeksualų ir biseksualų teisių pažeidimus Lietuvoje ir visame pasaulyje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Aš rašo:

    Bent jau prokurorai supranta, kas yra teisinė valstybė.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...