2010 Gruodžio 07

Politika

Programišiai atkeršijo už Assange’o ir “WikiLeaks” sąskaitų uždarymą

veidas.lt

Programišiai surengė ataką prieš Šveicarijos pašto banko tinklalapį, taip pat prieš atsiskaitymų internetu tarnybos “PayPal”tinklaraštį ir pagrindinę svetainę už tai, kad jos anksčiau uždarė interneto svetainės “WikiLeaks” įkūrėjo Juliano Assange’o (Džuliano Asandžo) ir interneto svetainės “WikiLeaks” sąskaitas. Apie tai, pasak lenta.ru, pranešė eWeek.

Ataka prieš “PayPal” tinklaraštį buvo surengta dar gruodžio 4 dieną. Pasak eWeek pateikiamos informacijos, svetainė neveikė 8 valandas 15 minučių. Gruodžio 6 dieną atakuotas pagrindinis mokėjimo sistemos tinklalapis, taip pat “PostFinance” svetainė, Šveicarijos pašto banko padalinys. eWeek pranešė, kad “PostFinance” svetainė buvo nepasiekiama mažiausiai dešimt valandų. Nepatikslinama, ar sutriko “PayPal” darbas.

Gruodžio 3 dieną “PayPal” uždarė sąskaitą, į kurią būdavo pervedamos aukos “WikiLeaks”, motyvuodama savo sprendimą tuo, kad jos atsiskaitymų tarnybos negalima naudoti jokiai veiklai, skatinančiai ar propaguojančiai neteisėtą veiklą.

“PostFinance” gruodžio 6 dieną pranešė uždaręs interneto svetainės “WikiLeaks” įkūrėjo J.Assange’o sąskaitą dėl jo pateiktos klaidingos informacijos apie gyvenamąją vietą.

“Šis Australijos pilietis atidarydamas sąskaitą pateikė klaidingą informaciją, nurodydamas savo gyvenamąją vietą”, – teigiama pranešime. Remiantis juo, J.Assange’as kaip savo gyvenamąją vietą nurodė adresą Ženevoje – Assange Julian Paul, Geneve.

Gruodžio 7 dieną J.Assange’as buvo suimtas Londone pagal Švedijos išduotą tarptautinį arešto orderį dėl seksualinio priekabiavimo atvejo ir išžaginimo.

2010 metų lapkričio 28 dieną interneto svetainė “WikiLeaks” pradėjo skelbti 250 tūkst. slaptų JAV valstybės departamento dokumentų, sukeldama JAV valdžios pasipiktinimą. Anksčiau svetainė jau buvo paskelbusi slaptus dokumentus apie karą Irake ir Afganistane.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

 1. Vuo kon saką? Vuo kon saką? rašo:

  Rašote: “Politika
  Programišiai atkeršijo už Assange’o ir “WikiLeaks” sąskaitų uždarymą”
  ir papildote: “Daugiau šia tema:
  * Atšaukiamas pirmasis Lietuvos ambasadorius Šveicarijoje V.Plečkaitis”

  Ar čia yra Lietuvos demaršas protestuojant dėl “žodžio laisvės” suvaržymo? Nejau dar nepasimokėt iš žodelyčio NEVA skandalo?


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...