2010 Balandžio 07

Sveikatos draudimas

Profesinės sąjungos reikalauja peržiūrėti PSD mokestį

veidas.lt

Lietuvos profesinių sąjungų nacionaliniai centrai mano, kad praktinis privalomojo sveikatos draudimo mokesčio taikymas Lietuvos piliečiams sukėlė daug rūpesčių, nepasitenkinimo ir neplanuotų materialinių sunkumų.

Profesinių sąjungų teigimu, tai dar viena valdžios gėda ir įrodymas, kad Lietuvoje žmogus nevertinamas. Anot jų, šis mokestis prislėgė daugelio žmonių pečius bei sudavė smūgį bedarbiams ir emigrantams.

“Sunkų laikotarpį išgyvenantys, darbo neturintys gyventojai bei užsienyje dirbantys ir ten mokesčius mokantys Lietuvos piliečiai privalės sumokėti už negautas paslaugas”, – sakoma Lietuvos nacionalinių profesinių sąjungų centrų išplatintame pranešime.

Anot jų, netekusieji darbo neturėjo informacijos, jog būtina registruotis darbo biržoje, kad išvengtų privalomojo sveikatos draudimo mokesčio.

Per metus susidariusi mokesčio suma siekia 864 litus.

Lietuvos profesinių sąjungų nacionaliniai centrai reikalauja, jog LR vyriausybė prisiimtų atsakomybę dėl šiuo sprendimu sukeltos sumaišties, jį peržiūrėtų ir įvertintų taip, jog kuo mažiau nukentėtų žmonės.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Alvita Alvita rašo:

    Virs 20 metu dirbau Lietuvai ir saziningai mokejau PSD, nors paslaugomis praktiskai nesinaudojau, ko tikrai nesigailiu, nes tai reiskia, jog buvau pakankamai geros sveikatos. Dabar jau daugiau nei 3 m. gyvenu D.Britanijoje, dirbu ir vel tvarkingai moku visus mokescius (ir vel paslaugomis nesinaudoju, beje). Tad kodel dabar staiga tureciau moketi du kartus? As nesijauciu skriaudzianti Lietuvos valstybes, priesingai, atvaziavusi atostogu, butent joje palieku visas savo santaupas. Ir savo ateiti iki siol siejau tik su Lietuva, kur planavau ramiai sutikti senatve lietuviskoj sodyboj, beje, leisdama angliskus svarus, bet dabar gali tekti pakoreguoti planus… Matyt, nuolatinis savu zmoniu puolimas ir smukdymas – jau nacionalinis lietuviu bruozas. Is sito istatymo gali buti tik tokia nauda – valstybe suzinos tikra emigrantu ir bedarbiu skaiciu. Tik ar tie skaiciai ja nudziugins? O kiek dar planuojanciu emigruoti? O gal valstybe ziuri toli i ateiti, kuomet PSD bus imamas vien tik is emigrantu, nes kitokiu moketoju nebebus like – juokas pro asaras.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...