2015 Rugsėjo 22

Pristatytas planas nustebino ne vieną – PR

veidas.lt

20 tūkst. vietų universalus stadionas, naujas lengvosios atletikos maniežas, daugiafunkciu centru virsianti Sporto halė, rekonstruotas Dainų slėnis ir atnaujintos stadiono prieigos bei Ąžuolyno parko takai. Tokius planus šio mėnesio pradžioje pristatė Kauno meras Visvaldas Matijošaitis. „Tai nėra vizija. Tai konkretus, apgalvotas ir parengtas planas“, – pabrėžė Kauno miesto vadovas.

 

Arnoldas BUKELIS

 

Per artimiausius kelerius metus Ąžuolyno parko prieigos pasikeis neatpažįstamai. S.Dariaus ir S.Girėno stadionas bus rekonstruotas išplečiant žiūrovų vietų skaičių iki 20 tūkst., rekonstruota Kauno sporto halė virs daugiafunkciu centru, naujas tarptautinius reikalavimus atitinkantis lengvosios atletikos maniežas galės priimti tūkstantį žiūrovų, rekonstruotas Dainų slėnis taps vieta, kurioje po atviru dangumi vyks koncertai, dainų ir šokių šventės bei kiti renginiai.

Tuo pačiu metu bus rekonstruota tarp stadiono, halės ir Lietuvos sporto universiteto esanti aikštė, o Ąžuolyno parke bus įrengti nauji pėsčiųjų ir bėgimo takai, sutvarkyta kita infrastruktūra. Kitoje Ąžuolyno pusėje esanti Radvilėnų plento atkarpa bus rekonstruojama taip, kad joje būtų įrengtas maksimalus įmanomas skaičius parkavimo vietų. Visą šį planą Kauno meras planuoja įgyvendinti iki 2017–2018 m.

 

Pradėjo nedelsiant

 

„Anksčiau daug girdėjome apie planus atnaujinti Sporto halę, apie S.Dariaus ir S.Girėno stadiono ateitį, tačiau tai buvo tik kalbos. Pradėjęs dirbti meru sukviečiau architektus, paveldosaugininkus, sporto bendruomenės atstovus bei kitus specialistus ir pradėjome darbus“, – pasakoja Kauno meras.

Pirmieji darbai jau įsibėgėję, o kai kurie – netgi baigti. Specialistai jau parengė lengvosios atletikos maniežo ir stadiono rekonstrukcijos investicinius projektus, reikalingus tikintis valstybės finansavimo. Nieko nelaukiant jau pradėti rengti techniniai projektai.

 

Finansavimas užtikrintas

 

„Preliminariais specialistų skaičiavimais, viso komplekso vertė siekia apie 40 mln. eurų, iš kurių 60 proc. lėšų mes jau esame užsitikrinę. Praėjusią kadenciją Kauno miesto taryba patvirtino integruotų teritorijų vystymo programas. Kadangi jau esame pasidarę investicinius projektus, netrukus pasirašysime finansavimo sutartis su europinę paramą kuruojančia Vidaus reikalų ministerija. Techninių projektų rengimas truks apie pusmetį, vėliau vyks rangovų konkursai. Mes galime tikėtis, kad 2016-ųjų vasarą prasidės statybos darbai, o 2017–2018 metais jau būsime įgyvendinę šiuos projektus“, – dėsto V.Matijošaitis.

16 mln. eurų šiems projektams numatyta iš ES fondų, 7 mln. eurų skirs pati savivaldybė, o dar milijoną atseikės europinius projektus administruojanti Vidaus reikalų ministerija. Visos šios lėšos jau yra užtikrintos ir tai leis statybos darbus pradėti kitąmet. Dėl trūkstamų 16 mln. eurų Kauno miesto savivaldybė kreipsis į Vyriausybę – bus prašoma daugiafunkcį sporto ir laisvalaikio kompleksą įtraukti į Valstybės investicijų programą.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...