2014 Lapkričio 04

Priešlaikinė ejakuliacija – ženklas, kad sušlubavo poros santykiai?

veidas.lt

Seksologų teigimu, apie 30 proc. Lietuvos vyrų kenčia dėl patiriamo diskomforto ir nesugebėjimo palaikyti lytinio akto.

Raimonda Karvelytė

Per greitas ir nekontroliuojamas vyro sėklos išsiveržimas lytinio akto metu daliai vyrų neatsiejamas nuo stipraus emocinio streso. Pasak urologo dr. Roberto Adomaičio, dėl priešlaikinės ejakuliacijos kenčiančius pacientus slegia ne tik nusivylimas savimi, bet ir kaltė dėl nuolat nepatenkinamų antrosios pusės lūkesčių. Blogiausia, ką esant tokiai situacijai gali padaryti moteris, – pasiūlyti savo partneriui „pasiremontuoti“.

Pasigendama kompleksinio požiūrio

Skausminga ir dažnu atveju uždelsta priešlaikinės ejakuliacijos problema Lietuvoje sėkmingai sprendžiama jau kurį laiką vartojant geriamąjį receptinį preparatą, leidžiantį prailginti meilės fazę. Minėta priemonė gelbsti atitolinant ejakuliaciją, tai yra sulėtina nervinio signalo kelionę nuo varpos galvutės iki pasitenkinimo centro smegenyse. Taip pailgėja natūrali lytinio akto trukmė. Tačiau, kalbintų seksologų teigimu, didžiausia bėda ta, kad, nepaisant pastaruoju metu padidėjusio visuomenės švietimo ir socialinės reklamos gausos, vyrai apie galimas išeitis į kalbas leidžiasi nenoriai.

Seksologai sutinka, kad prakalbinti vyrą šią jautria tema – uždavinys ne iš lengvųjų, tačiau kalbėti apie patiriamą problemą būtina. Geriausia partneriams sprendimų ieškoti drauge, o ne vaikščioti pas seksologus ar urologus po vieną. „Gana dažnoje šeimoje į priešlaikinę ejakuliaciją žvelgiama kaip į vyro problemą ir siūloma jam „pasiremontuoti“, tačiau sprendimo reikėtų ieškoti drauge“, – neabejoja R.Adomaitis.

Ne vieną dešimtį metų šioje srityje dirbantis individualiosios psichologijos analitikas seksologas Viktoras Šapurovas atkreipia dėmesį, kad į seksologo kabineto duris kai kada pasibeldžiama išties per vėlai: „Vaikai jau užauginti, gyvenimas susiklostęs, nuoskaudų dėl daugelį metų nepatiriamo seksualinio artumo taurė perpildyta… Taigi nereikėtų tiek metų laukti: jei porai vidutiniškai per 20 lytinių aktų problemos neišsisprendžia, dėl galimų išeičių vertėtų tartis su seksologu.“

Specialistas aiškina, kad dažnoje šeimoje priešlaikinės ejakuliacijos problemų kyla dėl skirtingų priežasčių: nereguliaraus seksualinio gyvenimo, partnerių artumo stokos, negebėjimo susikalbėti, taip pat – somatinių ligų (šlapimo takų ar infekcinių uždegimų) ir psichologinių priežasčių.

Medicininė praktika rodo, kad kai kuriais atvejais greitesnis vyrų sėklos išsiveržimas būna įgimtas, kitais atvejais nulemtas skydliaukės hormonų veiklos sutrikimų, kuriuos sureguliavus problema tiesiog išnyksta. Taigi kiekvienas atvejis unikalus ir reikalaujantis išskirtinio dėmesio, todėl delsti neverta.

Gydymo būdą lemia gyvenimo tempas

Pasidomėjus, kaip Lietuvoje siūloma spręsti priešlaikinės ejakuliacijos problemas, matyti, kad žmonės vis dėlto labiau linkę į greito poveikio medicinines priemones. „Daugelis besikreipiančiųjų nori tabletės, kad iš karto pasijustų geriau, o ilgesniam gydymui tiesiog neturi laiko. Šiuo atveju didelės nuodėmės nėra: tabletė pripratimo nesukelia ir efektyvi jau išgėrus pirmąją dozę. Žinoma, galima išmokyti žmogų keisti savo elgesį, taikyti įvairias terapijas, tik jos užtrunka gerokai ilgiau ir ne kiekvienas ryžtasi lankytis seksologo kabinete pusmetį“, – aiškina V.Šapurovas.

Specialistas svarsto, kad priešlaikinės ejakuliacijos sunkumų daugeliui vyrų kyla ir dėl netinkamos mitybos, ir dėl greito gyvenimo tempo, kurį lemia stresas, nesugebėjimas pailsėti, atsipalaiduoti ir pan.

Aišku viena – problema kompleksinė, o dėl jos kenčia ne vien vyrai, bet ir jų partnerės, lytinio akto metu nepatiriančios seksualinio pasitenkinimo. „Jei moters organizmas vaginalinio tipo, dėl priešlaikinės ejakuliacijos jos galimybės patirti orgazmą labai sumenksta. O kur dar tie atvejai, kai vyro sėkla išsilieja nė nespėjus įstumti varpos į makštį“, – pasakoja per savo praktiką ne vienam dėl tokių problemų pagelbėjęs seksologas.

Vyrų reakciją, specialisto teigimu, esant tokių nesklandumų, lemia asmenybės tipas: vieni dėl nenusisekusių lytinių santykių kaltina save, kiti – partneres, tačiau yra ir tokių, kurie ima vengti lytinio kontakto, užsisklendžia savyje ar skandina depresiją alkoholyje. „Kadangi atvirauti lytinio akto metu partneriai nėra linkę, pasitaiko vyrų, kurie į medikus kreipiasi tik dėl savo žmonų, esą tik jos nepatenkintos lytiniu aktu, o jiems ankstyvas sėklos išsiveržimas netrukdo“, – pasakoja V.Šapurovas.

Taigi kiek iš tiesų turėtų trukti ypatinga artumo akimirka nuo vyro varpos įstūmimo į moters makštį iki ejakuliacijos? Seksologai sutaria, kad vidutiniškai nuo 3–5 minučių, tačiau diskusijos šiuo klausimu netyla nuo neatmenamų laikų. Svarbiausia, pasak specialistų, kad šeimoje tai netaptų skyrybų priežastimi.

„Jei pora įsisąmonins, kad ankstyva vyro ejakuliacija nėra kažkas „nenormalaus“, rasti sprendimą bus lengviau. Priešlaikinį sėklos išsiliejimą patiria nemenkas procentas vyrų“, – ramina urologas R.Adomaitis, pridurdamas, kad ši problema iš dalies nulemta tam tikros medžiagos, esančios centrinėje nervų sistemoje.

Pri-LT-020-2014

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (8)

 1. Viktoras Viktoras rašo:

  kas nežino, čia omenyje turėti Priligy – pirmieji ir šiuo metu vieninteliai vaistai nuo priešlaikinės ejakuliacijos :) man tai buvo labai malonus atradimas – tikrai padėjo, ir jokių nemalonių pasekmių.

 2. Viktoras Viktoras rašo:

  Užsienyje šis vaistas žinomas jau ne pirmus metus. Jis priklauso tai pačiai vaistų grupei, kaip ir antidepresantai, bet, skirtingai nei pastarieji, yra skirti būtent nuo šios problemos ir neturi antidepresantams būdingų šalutinių poveikių. Veikia gana trumpai – jau po 4 valandų koncentracija kraujyje bus daug mažesnė, ir vaistas greitai pasišalins iš organizmo. Įsigyti galima bet kurioje vaistinėje.

 3. V. V. rašo:

  preparatas skirtas vyrams nuo 18 metų, vartojamas likus 2 valandoms iki “reikalo”. Dozes vis dėlto reikėtų aptarti su gydytoju (ar vartoti po 30, ar po 60 mg). Gerti galima nors ir kasdien. Su maistu ar be jo – nesvarbu. Svarbu tik tai, kad neviršytumėte vienos dozės per parą.

 4. Doc Doc rašo:

  svarbiausia tai, kad, kitaip nei antidepresantai, priligy nesukelia pripratimo, nuo jų neauga svoris, jie nesikaupia organizme. Ir priligy padeda pailginti lytinio akto trukmę 2-3 kartus, geriau save kontroliuoti.

 5. Doc Doc rašo:

  ir dar. Receptas nėra būtinas (duoda ir taip), bet jeigu jo reikės – išrašys šeimos gydytojas arba urologas. Jis ir dozę parinks, ir pakonsultuos, jei reikės – pasiųs išsitirti.

 6. beje beje rašo:

  radau vieną neblogą puslapiuką, skirtą tiems, kurie “per greitai baigia”. Ten testai, specialistų, su kuriais galima pasikonsultuoti, kontaktai, ir daug naudingos informacijos. Gal kažkam pravers: Netikakimirka,lt

 7. Faustina S Faustina S rašo:

  Manau svarbiausia yra ligai užkirsti kelią kol ji dar nėra įsisenėjusi… pavyzdžiui vyrui neseniai teko lankytis pas seksologą Buragą, tai visų bėdų nebėra, tad nereikia bijoti ir turėti išankstinių nusistatymų ar dar blogiau, gydytis savarankiškai visokiomis tabletėmis

 8. EMA EMA rašo:

  Tikrai pritariu, manau svarbiausia laiku gydytis ir tada viskas būna gerai. Vyras internete rado informacijos: https://www.homosanus.lt/erekcijos-sutrikimai , tai lankėsi klinikoje ir liko patenkintas, liga išgydyta išties greitai


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...