2012 Spalio 11

Prieškrizinės būsto kainos – istorija, kuri nepasikartos

veidas.lt


Po kelerius pastaruosius metus trukusio štilio nekilnojamojo turto rinkoje, Vilniuje ir Kaune vėl statomi daugiabučiai, o naujų butų paklausa tikrai nemaža. Tad nemažai nekilnojamojo turto savininkų tikisi, kad sugrįš ir prieškrizinio lygio kainos. Bet to tikrai nebus.

Nekilnojamojo turto bendrovės „Ober-haus“ ekspertai skaičiuoja, kad šiemet Vilniuje buvo pastatyta dvigubai daugiau butų nei pernai – iki šių metų pabaigos planuojama baigti apie dvidešimt naujų projektų. Beje, sostinėje daugiabučių šiais metais iškilo tiek, kiek Kaune ir Klaipėdoje kartu sudėjus. O štai kituose miestuose nekilnojamo turto plėtotojai projektų nesiima.
Ir tai nekeista, nes provincijoje nekilnojamojo turto rinka merdėja. Juk prieš 20 metų Lietuvoje gyveno 3,7 mln. gyventojų, o dabar gyvena kiek daugiau nei 2,9 mln., tuo tarpu nekilnojamojo turto arba būstų kiekis per aptariamą laikotarpį gerokai išaugo, tad čia kyla keletas klausimų: ar nekilnojamojo turto mūsų šalyje nėra per daug, ar bus kam jame gyventi ateityje ir kaip keisis jo kainos? Aišku viena, kad visoje Lietuvoje, išskyrus gal tik porą didmiesčių, būsto kainos tikrai nedidės, o štai mažėjimui rezervų dar tikrai yra.
Alytiškė Eglė Dranginienė pasakoja, kad daugiabutis, kuriame ji gyvena daugiau kaip du dešimtmečius, kasmet tampa vis tuštesnis. Didžioji dalis namo gyventojų pensininkai, iš dvidešimties butų – trys stovi apskritai tušti. Mat savininkai emigravę arba numirę. „Uždarbiaujantieji užsienyje butų neparduoda, nes dar tikisi grįžti, o mirusių kaimynų giminaičiai laukia, kol pakils nekilnojamo turto kainos“, – sako E.Dranginienė.
Kad yra nemažai tikinčių, jog po kelerių metų būsto kainos vėl gali pasiekti 2007 m. lygį, patvirtina ir skirtingų rajonų seniūnai. Štai Pivašiūnų seniūnė Rima Čelkonienė atskleidžia, kad vienkiemiuose stūkso jau daug sodybų, į kurias atvykstama vos vieną kartą per metus, tačiau jos neparduodamos tikintis kainų kilimo. Troškūnų seniūnas Antanas Jankauskas taip pat žino ne vieną atvejį, kai žmonės neparduoda sodybos, nors patys negyvena, dėl to, kad vis dar laukia kainų kilimo.
Butrimonių seniūnas Algirdas Jusas sako, kad prieš ekonominį sunkmetį buvo supirktos visos griuvenos, o dabar tuščių ir apleistų namų niekas neperka, nes už juos prašoma pernelyg didelės pinigų sumos.

Visą publikacijos tekstą skaitykite savaitraštyje “Veidas”, pirkite žurnalo elektroninę versiją internete (http://www.veidas.lt/veidas-nr-41) arba užsisakykite “iPad” planšetiniame kompiuteryje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...