2012 Balandžio 25

Vidutinė sodybų kaina Lietuvoje siekia 130 tūkst. litų

veidas.lt


Nekilnojamojo turto ekspertai pastebi, kad atšilus orams padidėja susidomėjimas lietuviškomis sodybomis. Šiuo metu jų vidutinė kaina Lietuvoje siekia 130 tūkst. litų, o už brangiausiai parduodamas prašoma beveik 3 mln. litų.

Tokias tendencijas pateikia lankomiausias nekilnojamojo turto skelbimų portalas Domoplius.lt, balandžio mėnesį išanalizavęs beveik 1,4 tūkst. Lietuvoje parduodamų sodybų skelbimų.

Didžiausia vidutinė parduodamų sodybų kaina užfiksuota Šiaulių, Utenos ir Vilniaus apskrityse – 131,2 tūkst. litų. Kiek mažiau – vidutiniškai 128,6 tūkst. litų – pageidauja Kauno, 128,3 tūkst. litų Panevėžio ir 121,1 tūkst. litų Klaipėdos apskrityse esančių sodybų pardavėjai.

Pasak Evaldo Narbuntovičiaus, Domoplius.lt projekto vadovo, dabartines kainas lyginant su praėjusių metų balandžio mėnesio daugiausiai (vidutiniškai apie 8 proc.) kainos krito Utenos apskrityje, nežymiai jos sumažėjo ir Vilniaus, Kauno bei Šiaulių apskrityse.

„Apskaičiavome, kad per metus sodybų kainos labiausiai pasistiebė Panevėžio apskrityje – vidutiniškai 5 proc. ir Klaipėdos apskrityje – apie 2 proc.“, – į pokyčius rinkoje dėmesį atkreipia E. Narbuntovičius.

Pastebima, kad didžioji dalis sodybų parduodama po to, kai nepasiteisina pirkėjų puoselėti lūkesčiai – planuojamas ramus poilsis. „Nemaža dalis pirkėjų tik nusipirkę sodybą pradeda suvokti, kad į jos įrengimą, priežiūrą ir apsaugą reikia investuoti ne tik lėšų, bet ir laiko. O jo ne visada pakanka. Dažnai sodybos parduodamos ir dėl pasikeitusios finansinės padėties, šeimos sudėties ar, pavyzdžiui, mirus sodybos šeimininkui“, – sako Domoplius.lt projekto vadovas.

Pagrindiniai pirkėjai – 40 metų amžiaus

Nekilnojamojo turto specialistai pažymi, kad pastaruoju metu dažniausiai sodybas įsigyja vidutiniškai 40 metų amžiaus sutuoktiniai. „Jie gyvena daugiabučiuose, tačiau mėgsta aktyvų gyvenimo būdą, laisvalaikį praleidžia gamtoje. Todėl sodybos tampa vienu iš būdų pabėgti iš miesto. Minėtos šeimos dažniausiai turi mažamečių vaikų, taip pat augintinių – ypač šunų, kuriems bute trūksta erdvės“, – pasakoja „DNB būstas“ brokerė Aušra Kriščiūnienė.

Jos teigimu, paklausiausios sodybos Lietuvoje yra iki 100 tūkst. litų, pageidautina – patogus susisiekimas, idealiu atveju norima, kad greta būtų vandens telkinys. „Pastebime, kad žmones traukia tėviškė, todėl dzūkai ieško sodybų, pavyzdžiui, Alytaus ar Varėnos rajonuose, aukštaičiai – Molėtų ir Ignalinos rajonuose. Vertinant sezoniškumą, interesantų skaičius pradeda augti nuo balandžio mėnesio, o pagrindinis sodybų pirkimas vyksta nuo gegužės iki liepos vidurio“, – sako A. Kriščiūnienė.

Didžiausia kaina – beveik 3 mln. litų

Domoplius.lt ekspertai sodybų kainas analizavo ir pagal atskiras savivaldybes, iš kurių labai išsiskyrė Trakų rajonas. Ten sodybos vidutiniškai kainuoja 635 tūkst. litų. Kiek mažiau – vidutiniškai 515 tūkst. litų – pageidaujama už Druskininkų rajone, daugiau nei 400 tūkst. litų – už Ignalinos ir Zarasų rajonuose esančias sodybas.

Šiuo metu brangiausiai parduodama sodyba Domoplius.lt yra Rokiškio rajono Pasarčių kaime. Jos kaina – 2,9 mln. litų. Skelbime nurodoma, kad sodyba yra prie Sartų ežero, netoli Utenos. 90 arų sklypo plote yra 180 kvadratinių metrų įrengtas namas, suomiška pirtis, teniso kortai. Nurodoma, kad atstumas nuo pirties iki ežero siekia vos 10 metrų.

2 mln. litų ribą viršija ir Vilniaus rajone šalia Arvydų parduodama sodyba. Už 18,5 ha plotą su keturiais tvenkiniais prašoma 2,4 mln. litų. Sodyboje yra 205 kv. m gyvenamasis namas, kuris pastatytas iš 20 cm skersmens rąstų, taip pat 250 kv. m pirtis su terasa.

Tarp brangiausiųjų patenka ir Anykščių rajone, Skapiškiuose, esanti sodyba. Jos kaina 1,95 mln. litų. Skelbime teigiama, kad Anykščių šilelio kraštovaizdžio draustinyje parduodama sodyba yra vos 300 metrų nuo Puntuko akmens, netoliese teka Šventoji. Sodyboje yra 164 kv. m gyvenamasis namas su 1,84 ha žemės sklypu, kuriame įrengta pirtis su lauko kubilu, yra ir pagalbinis gyvenamasis pastatas.

Už 1,95 mln. litų parduodama ir dar viena įspūdinga sodyba, kuri yra išskirtinėje Asvejos regioninio parko vietoje – pusiasalyje, Vilniaus rajone, Greičiūniškėse. Šioje vietoje vos prieš dvejus metus buvo baigti statiniai, tad sodyba nauja. 30 kv. m pirtis yra prie pat kranto, o 70 kv. m gyvenamasis pastatas – apie 15–20 m nuo kranto. Skelbime taip pat nurodoma, kad parduodamoje teritorijoje yra labai geras medinis lieptas, kubilas maudytis, akmeninis lauko židinys.

Į brangiausiai parduodamų sąrašą nebuvo įtraukiamos sodybos, kurių pagrindinis tikslas – kaimo turizmas ar kita verslo veikla.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...