2013 Gegužės 21

Prieš stojamuosius jaunimą vilioja saulės automobiliais ir robotų kovomis

veidas.lt


Šiandien Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ prasideda 21-oji tarptautinė paroda „Balttechnika“, kurioje inovatyvius sprendimus pristatys 160 inžinerinės pramonės įmonių, asociacijų ir mokslo įstaigų. Šiemet paroda skirta ne tik šios srities specialistams. Joje nemokamai gali apsilankyti visi, kurie nori susipažinti su inžinerinės pramonės naujovėmis ir tendencijomis.

Jaunieji parodos lankytojai artimiau susipažins su inžinerinės pramonės veikla, apžiūrės bendraamžių sukurtus inovatyvius prototipus ir 3D modeliavimo techninės kūrybos konkursui pateiktus automobilių korpusų trimačius modelius, išvys automobilių modelių varžybas „Saulė veža“ – savo sukonstruotais saulės elementais varomais automobiliukais varžysis II-V ir VI-XII klasių moksleiviai.
„Lietuvos inžinerinės pramonės asociacija (LINPRA) rengia projektą „ATVERK – Ateities verslo komanda“, kuris skatina mokymo institucijų ir įmonių bendradarbiavimą, ugdo studentų gamybinį verslumą, suteikia šiuolaikinės pramonės praktikoje reikalingų žinių ir gebėjimų“, – teigia Lietuvos inžinerinės pramonės asociacijos direktorius ir viceprezidentas dr. Henrikas Mykolaitis.
Klaipėdos universiteto studentai ekspozicijoje pristatys savo sukurtą stendą, kuriame traukiniai važiuoja pagal realias traukinių eismo taisykles. Per realų Girulių kelyno planą ir keletą išgalvotų stočių su įspūdingais tiltais bei kitomis nepakartojamą kraštovaizdį sukuriančiomis detalėmis važiuojantį traukinį lankytojai galės valdyti išmaniaisiais įrenginiais.
Klaipėdos universiteto atstovai parodoje taip pat demonstruos ROBOT-SUMO kovas, kurių metu lankytojai susipažins su robotų veikimu ir techninėmis charakteristikomis. Kiekvienose varžybose rungsis du robotai, kurie naudodami įvairius jutiklius stengsis aptikti varžovą ir išstumti jį už ringo.
Paroda inžinerinės pramonės atstovus gegužės 21–22 d. kviečia į tarptautinę kontaktų mugę, kurią organizuoja VšĮ „Versli Lietuva“, tarptautinių verslo mugių organizatorius „b2fair“ bei Kauno pramonės, prekybos ir amatų rūmai.
„Pernai kontaktų mugėje dalyvavo apie 80 Lietuvos įmonių ir 12 užsienio dalyvių iš Ispanijos, Portugalijos, Švedijos, Suomijos ir Italijos. Šiemet mugės svečių sąrašą papildo JAV ir Jordanijos įmonės, taip pat laukiama Rusijos, Nyderlandų ir kitų šalių atstovų“, – sako Evaldas Brazys, VšĮ „Versli Lietuva“ Eksporto departamento vyriausiasis projektų vadovas.
Dar viena proga susipažinti su užsienio įmonių atstovais – Lietuvos techninės priežiūros inžinerijos asociacijos (LTPIA) organizuojama tarptautinė konferencija „Inžinerinės priežiūros ateitis 2013“, kurioje pristatomi geriausi turto valdymo, verslo ir gamybos resursų planavimo, įrengimų priežiūros sprendimai sėkmingose įmonėse: „Nordic Sugar“, „Orlen Lietuva“, „TUV Rheinland“, SKF, „TechPro“, „Phoenix Contact“, „Philip Morris“ ir kt.
Parodos partnerio – elektros techninių medžiagų ir įrangos tiekėjo UAB „Dogas“ – organizuojamame tradiciniame „Elektrikų pavasaryje“ vyks specialūs teoriniai ir praktiniai mokymai su elektros sistemomis dirbantiems specialistams.
„Neseniai Lietuvoje įsigaliojo nauji reikalavimai dėl darbų neatjungus elektros įtampos. Artimiausiu metu elektros tinklus remontuojantys specialistai darbus privalės atlikti esant įjungtai elektros įtampai – neatjungę vartotojų nuo elektros tinklo, kad nebūtų pertraukiami gamybos ir technologiniai procesai. Parodoje bus sukurta darbo vietos simuliacija, kurioje mokysime, kaip dirbti pagal naujus reikalavimus. Visi mokymų dalyviai gaus kvalifikacijos kėlimui reikalingus pažymėjimus“, – sako Egidijus Vakarinas, UAB „Dogas“ generalinis direktorius.
Parodoje „Balttechnika“ vyks ir elektros sistemų specialistų varžybos, kuriose kiekvieną kartą kovos po 3 dalyvius – laimės greičiausiai teisingai surinkęs elektros paskirstymo skydą. Šiose varžybose kviečiami dalyvauti visi norintys specialistai, kaip ir tradiciškai parodoje rengiamame „Suvirintojų meistriškumo konkurse“.
Tarptautinės pramonės technologijų, energijos, elektrotechnikos, elektronikos, metalo apdirbimo, inžinerinės kooperacijos parodos „Balttechnika 2013“ lankymas nemokamas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...