2011 Balandžio 22

Lietuvos paštas

Prieš didžiąsias šventes laiškų srautas padidėja keliskart

veidas.lt

pastas28

Nors vis plačiau naudojantis moderniosiomis technologijomis popierinių laiškų bendras skaičius mažėja, prieš didžiąsias šventes jų srautas vėl atgyja ir išauga net kelis kartus, pastebi pašto darbuotojai.

“Apskritai siunčiamų laiškų skaičius mažėja, tačiau prieš didžiąsias metų šventes laiškų išsiunčiama ir gaunama tiek pat, kaip ir anksčiau. Daugeliui prieš šventes nusiųsti paštu sveikinimą yra graži šeimos tradicija. Taip parodomas išskirtinis dėmesys artimam žmogui”, – Eltai teigė Lietuvos pašto Pašto operacijų tarnybos direktorius Tomas Jackevičius.

Pasak pašto tarnybos vadovo, laiškų srautas išauga prieš kiekvienas šventes – Velykas, Kalėdas, Naujuosius metus.

“Pavyzdžiui, šį mėnesį laiškų skaičius išaugo apie 4 kartus, palyginus su kovu. Ypač daug laiškų sulaukėme šią, paskutinę prieš Velykas, savaitę”, – teigė T. Jackevičius.

Pašto tarnybos direktorius pastebi, kad prieš šventes nemažai laiškų siunčiama ir Lietuvoje gyvenantiems artimiesiems. Vis dėlto daugiausia laiškų siunčiama į užsienio šalis – Didžiąją Britaniją, Airiją, Vokietiją, Ispaniją.

“Pastebime, kad užsienio šalyse gyvenantys lietuviai prieš šventes taip pat neužmiršta pasveikinti savo artimųjų ar draugų. Prieššventinę savaitę labai daug laiškų sulaukiame iš Airijos, Ispanijos, Norvegijos, Didžiosios Britanijos, Švedijos, JAV, Kanados. Žinoma, pasitaiko, kad prieš didžiąsias metų šventes gyventojai sveikinimus ar nedidelius siuntinius siunčia ir į tokias egzotiškas šalis kaip Kolumbija ar Brazilija”, – sakė T. Jackevičius.

Paštininkai prieš didžiąsias šventes daug daugiau laiškų pristato tiek miestuose, tiek kaimo vietovėse.

“Be šventinių sveikinimų ir atvirukų, kurie kiekvienais metais yra itin populiarūs, paštu taip pat nemažai siunčiama ir smulkių iki 2 kilogramų svorio siuntų”, – teigė T. Jackevičius.

Nors per Šv. Velykas paštininkai irgi pluša, kad pristatytų daugybę laiškų adresatams, daug daugiau laiškų visgi gaunama per Šv. Kalėdas.

“Pavyzdžiui, pernai per kalėdinį ir naujametį laikotarpį Lietuvos paštas apdorojo 120 tonų pašto korespondencijos”, – pasakojo T. Jackevičius.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Milda Milda rašo:

    Mes šiais metais daug anksčiau suskubome per https://www.parcelabc.lt/siunta-c1/siuntos-i-ispanija/246 siuntas nugabenti. :) Ir artimieji jau džiaugiasi dovanomis. Praeitais metais siuntos gerokai vėlavo… Nes per vėlai nusiuntėme į Ispaniją.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...