2011 Birželio 15

Priėmė pareiškimą dėl Lietuvos ir JAV santykių svarbos

veidas.lt

BFL

Seimo Užsienio reikalų komitetas (URK) trečiadienį priėmė pareiškimą, kuriuo pabrėžia Lietuvos ir JAV dvišalių santykių svarbą.

Juo pažymima, kad JAV Lietuvai buvo ir išlieka strateginiu sąjungininku ir partneriu, užtikrinančiu Lietuvos saugumą, kuriant sąlygas ekonominiam augimui ir energetinei nepriklausomybei.

Sprendimu pavadintame dokumente raginama Lietuvos ir JAV santykius nuosekliai plėtoti ir stiprinti visų galimų dvišalio ir daugiašalio bendradarbiavimo formatų rėmuose.

Juo Seimo komitetas taip pat “aukštai įvertino vadovaujantį JAV vaidmenį Šiaurės Atlanto sutarties organizacijoje bei Lietuvos ir JAV bendradarbiavimą NATO kaip pagrindinio transatlantinės erdvės saugumo garanto rėmuose”.

Priimtu dokumentu pabrėžiama, kad Lietuva kaip NATO narė privalo vykdyti priimtus įsipareigojimus ir įneštį indėlį į Aljanso kolektyvinę gynybą, palaipsniui didinant savo gynybai skirtas išlaidas mažiausiai iki 2 proc. bendrojo vidaus produkto.

Dar sveikinamas JAV sprendimas nemažinti Europoje dislokuotų pajėgų, o Lietuvos Vyriausybė raginama “tęsti intensyvų dialogą su JAV siekiant strateginių tikslų NATO rėmuose, tokių kaip NATO priešraketinės gynybos sistemos Europoje, kurios neribotų jokie papildomi susitarimai su trečiosiomis šalimis, susikūrimas”, NATO oro policijos misijos Lietuvoje pratęsimas, siekis ją paversti nuolatine.

Taip pat pažymimos pozityvios Lietuvos ir JAV ekonominio bendradarbiavimo ir dvišalės prekybos apyvartos raidos tendencijos.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...