2011 Birželio 10

Partnerystė su JAV – pagrindas ryšių plėtrai

veidas.lt

BFL

Per pastaruosius 20 metų įtvirtinta strateginė Lietuvos ir JAV partnerystė yra geras pagrindas dvišalės prekybos ir investicijų plėtrai, sakė užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis, sveikindamas asociacijos “Amerikos prekybos rūmai” susitikimo ir diskusijos apie Lietuvos ir JAV ekonominius santykius dalyvius.

Šiemet minimas Lietuvos ir JAV diplomatinių santykių atkūrimo 20-metis.

“Per šį laikotarpį sukūrėme visavertę strateginę ir politinę partnerystę, kuri yra puikus pagrindas plėtoti dvišalę prekybą ir investicijas”, – pažymėjo A. Ažubalis.

Anot ministro, abiejų šalių prekybinio ir ekonominio bendradarbiavimo potencialas dar nėra visiškai išnaudojamas. Šiuo metu JAV nėra tarp 10 didžiausių Lietuvos prekybos partnerių ir užsienio investuotojų.

“Tikimės, kad Lietuvos prekybos biuro Čikagoje atidarymas ir pirmos po diplomatinių santykių atkūrimo JAV verslo misijos į Lietuvą atvykimas rugsėjo mėnesį suintensyvins abiejų šalių ekonominius ryšius”, – kalbėjo ministras.

JAV bendrovės “Kraft Foods”, “Philip Morris”, “Coca-Cola” ir kitos buvo pirmosios, kurios pasirinko Lietuvą verslo plėtrai.

Pastaruoju metu į Lietuvą atėjo paslaugų ir aukštąsias technologijas plėtojančios JAV kapitalo įmonės “Thermo Fisher Scientific”, “Moog”, “Western Union”, IBM, “Computer Sciences Corporation”, “Cisco”. Taip pat vyksta pokalbiai su potencialiais investuotojais iš JAV dėl Visagino atominės elektrinės projekto įgyvendinimo.

Asociacija “Amerikos prekybos rūmai” yra savanoriška nepolitinė ne pelno organizacija, vienijanti JAV, Lietuvos ir kitų šalių įmones bei verslininkus, dirbančius Lietuvoje. Jos misija – atstovauti narių verslo interesams Lietuvoje bei ES ir juos ginti, būti tiltu, jungiančiu Lietuvos ir JAV verslininkus. Organizacija vienija daugiau kaip 75 bendroves ir individualius verslininkus.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...