2011 Liepos 28

Prieiga prie mobiliojo interneto Lietuvoje augo labiausiai

veidas.lt

"Veido" archyvas

Pagal telekomunikacinių paslaugų ir interneto naudojimą lietuviai dažnai lenkia ES vidurkį. Kaip rodo “Eurobarometro” tyrimas, Lietuvoje per dvejus metus prieiga prie mobiliojo interneto padidėjo labiausiai Europoje – 13 proc., o ES šalyse augimas siekė tik procentą. Šiuo metu Lietuvoje priėjimą prie mobiliojo interneto turi 36 proc. namų ūkių, o tai dviem procentais daugiau nei ES vidurkis.

Tyrimas taip pat atskleidė, kad lietuviai ir latviai dažniausiai visoje ES skambina internetu – abejose šalyse po 65 proc. namų ūkių. Tuo tarpu ES vidurkis siekia 28 proc., o štai Ispanijoje tokiu būdu skambina tik 13 proc. namų ūkių. Lietuvių ir latvių pažangą šioje srityje galima paaiškinti sparčia abiejų šalių gyventojų emigracija – gimtinėse liekantiems jų giminaičiams internetu pigiausia bendrauti su išvykusiais artimaisiais.

Dar vienas rodiklis, pagal kurį dviem procentais lenkiame ES vidurkį – mobilieji telefonai. Mažiausiai po vieną mobilųjį telefoną Lietuvoje turi 91 proc. namų ūkių. Tačiau tik 33 proc. namų ūkių Lietuvoje turi ir fiksuotą telefono liniją, ir mobilųjį telefoną – tai bene perpus mažiau nei ES vidurkis (62 proc.) ir triskart mažiau nei Švedijoje, kur net 94 proc. namų ūkių naudojasi abiem variantais. Tik fiksuotą telefono ryšį mūsų šalyje turi 6 proc. namų ūkių.

Šiek tiek prasčiau ES atrodome ir nuo vidurkio atsiliekame pagal kompiuterių įsigijimą ir prieigą prie interneto. Lietuvoje kompiuterius turi 60 proc. namų ūkių (ES vidurkis 68 proc.), o internetą įsivedę 55 proc. (ES vidurkis 62 proc.).

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...