- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Prieiga prie mobiliojo interneto Lietuvoje augo labiausiai

Autorius: veidas.lt | 2011 07 28 @ 08:21 | Technologijos | No Comments

"Veido" archyvas

Pagal telekomunikacinių paslaugų ir interneto naudojimą lietuviai dažnai lenkia ES vidurkį. Kaip rodo “Eurobarometro” tyrimas, Lietuvoje per dvejus metus prieiga prie mobiliojo interneto padidėjo labiausiai Europoje – 13 proc., o ES šalyse augimas siekė tik procentą. Šiuo metu Lietuvoje priėjimą prie mobiliojo interneto turi 36 proc. namų ūkių, o tai dviem procentais daugiau nei ES vidurkis.

Tyrimas taip pat atskleidė, kad lietuviai ir latviai dažniausiai visoje ES skambina internetu – abejose šalyse po 65 proc. namų ūkių. Tuo tarpu ES vidurkis siekia 28 proc., o štai Ispanijoje tokiu būdu skambina tik 13 proc. namų ūkių. Lietuvių ir latvių pažangą šioje srityje galima paaiškinti sparčia abiejų šalių gyventojų emigracija – gimtinėse liekantiems jų giminaičiams internetu pigiausia bendrauti su išvykusiais artimaisiais.

Dar vienas rodiklis, pagal kurį dviem procentais lenkiame ES vidurkį – mobilieji telefonai. Mažiausiai po vieną mobilųjį telefoną Lietuvoje turi 91 proc. namų ūkių. Tačiau tik 33 proc. namų ūkių Lietuvoje turi ir fiksuotą telefono liniją, ir mobilųjį telefoną – tai bene perpus mažiau nei ES vidurkis (62 proc.) ir triskart mažiau nei Švedijoje, kur net 94 proc. namų ūkių naudojasi abiem variantais. Tik fiksuotą telefono ryšį mūsų šalyje turi 6 proc. namų ūkių.

Šiek tiek prasčiau ES atrodome ir nuo vidurkio atsiliekame pagal kompiuterių įsigijimą ir prieigą prie interneto. Lietuvoje kompiuterius turi 60 proc. namų ūkių (ES vidurkis 68 proc.), o internetą įsivedę 55 proc. (ES vidurkis 62 proc.).

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/prieiga-prie-mobiliojo-interneto-lietuvoje-augo-labiausiai

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.