2011 Sausio 16

Sausio 13-oji

Prie Seimo – atminimo lenta

veidas.lt

Prie Seimo sekmadienį atidengta Valstybės gynėjams skirta atminimo lenta.

Atidengimo ceremonijoje ir liturginėje maldoje dalyvavusi Seimo Pirmininkė Irena Degutienė pabrėžė, kad Sausio 13-osios naktį įvyko beginklių žmonių dvasios pergalė prieš galingiausią pasaulio imperiją.

“Beginklė mergina, jaunuolis su trispalve prieš tankus ir automatus prie televizijos bokšto. Visuotinis nuodėmių išrišimas tūkstančiams, jau žinantiems, kas įvyko šiąnakt, žinantiems, kas jų laukia iki išauštant, bet nesitraukiantiems nuo Seimo, apsiginklavusiems vien malda “Tėve mūsų”", – sakė I.Degutienė.

Seimo pirmininkės pavaduotojas Česlovas Stankevičius perskaitė Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininko, europarlamentaro Vytauto Landsbergio kalbą.

“Seimo rūmai šiandien ir įrengtoji paminklinė lenta – tai liudijimas, kurį reikia teisingai suprasti. Nebuvo taip, kad susirinko žmonės ir gynė Seimo narius, dirbančius savo darbą. Tauta gynė Aukščiausiąją Tarybą – Atkuriamąjį Seimą kaip savo pačių rinktos valdžios kūną, dvasią ir simbolį. Neliks Aukščiausiosios Tarybos – nebus nė Lietuvos, Lietuvos valstybės. Kam dar neaišku?”, – kalbėjo Č.Stankevičius.

Lietuva praėjusį ketvirtadienį minėjo 20-ąsias 1991 metų sausio 13 dienos kruvinų įvykių metines, Laisvės gynėjų dieną, kai per sovietų puolimą užimant Vilniaus televizijos bokštą žuvo 14 žmonių.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...