2011 Kovo 22

Nusiginklavimas

PRG Rusijai nekelia pavojaus

veidas.lt

JAV gali duoti ne juridiškai įpareigojančių garantijų, o politinių patikinimu, kad priešraketinės gynybos (PRG) sistema nenukreipta prieš Rusiją, pareiškė interviu agentūrai “Interfax” JAV gynybos sekretorius Robertas Gatesas (Robertas Geitsas).

“Mes galėtume pateikti politinių patikinimų, ir šių politinių patikinimų pakaks Rusijai, kad būtų galima ją įtikinti: nėra jokio aspekto mūsų ketinimuose, kad kada nors grasintume Rusijai”, – sakė R.Gatesas, atsakydamas į klausimą, ar pasirengusios JAV duoti juridiškai įpareigojančių garantijų, kad pasaulinė priešraketinė gynyba nenukreipta prieš Rusiją.

“Pirma, kalbant apie tokias garantijas, tai jas labai sunku bus patvirtinti Kongrese. Aš dažnai pateikiu pavyzdį: neseniai Senatas ratifikavo sutartis su Didžiąja Britanija ir Australija, o tai, jūs žinote, dvi mūsų artimiausios sąjungininkės. Ir Senatui reikėjo penkerių metų šioms sutartims ratifikuoti. Aš manau, kad mums reikia gauti atsakymą į klausimą, kuris turimas omenyje (dėl garantijų Rusijai), kur kas greičiau nei per penkerius metus”, – pabrėžė R.Gatesas.

“Kitaip sakant, jeigu kalbėsime apie pavojų Rusijai, kurį keltų Rusijos ir Jungtinių Valstijų partnerystė ir dalyvavimas šiuose projektuose, tai tokio pavojaus praktiškai nėra. Tuo tarpu ilgalaikė tokio bendradarbiavimo nauda yra nepaprastai didelė. Be to, Rusija bet kada gali padaryti tai, kas, kaip ji manys, atitiks jos nacionalinius interesus”, – pareiškė JAV gynybos sekretorius.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...