- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

PRG Rusijai nekelia pavojaus

Autorius: veidas.lt | 2011 03 22 @ 16:01 | Aktualijos | No Comments

JAV gali duoti ne juridiškai įpareigojančių garantijų, o politinių patikinimu, kad priešraketinės gynybos (PRG) sistema nenukreipta prieš Rusiją, pareiškė interviu agentūrai “Interfax” JAV gynybos sekretorius Robertas Gatesas (Robertas Geitsas).

“Mes galėtume pateikti politinių patikinimų, ir šių politinių patikinimų pakaks Rusijai, kad būtų galima ją įtikinti: nėra jokio aspekto mūsų ketinimuose, kad kada nors grasintume Rusijai”, – sakė R.Gatesas, atsakydamas į klausimą, ar pasirengusios JAV duoti juridiškai įpareigojančių garantijų, kad pasaulinė priešraketinė gynyba nenukreipta prieš Rusiją.

“Pirma, kalbant apie tokias garantijas, tai jas labai sunku bus patvirtinti Kongrese. Aš dažnai pateikiu pavyzdį: neseniai Senatas ratifikavo sutartis su Didžiąja Britanija ir Australija, o tai, jūs žinote, dvi mūsų artimiausios sąjungininkės. Ir Senatui reikėjo penkerių metų šioms sutartims ratifikuoti. Aš manau, kad mums reikia gauti atsakymą į klausimą, kuris turimas omenyje (dėl garantijų Rusijai), kur kas greičiau nei per penkerius metus”, – pabrėžė R.Gatesas.

“Kitaip sakant, jeigu kalbėsime apie pavojų Rusijai, kurį keltų Rusijos ir Jungtinių Valstijų partnerystė ir dalyvavimas šiuose projektuose, tai tokio pavojaus praktiškai nėra. Tuo tarpu ilgalaikė tokio bendradarbiavimo nauda yra nepaprastai didelė. Be to, Rusija bet kada gali padaryti tai, kas, kaip ji manys, atitiks jos nacionalinius interesus”, – pareiškė JAV gynybos sekretorius.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/prg-rusijai-nekelia-pavojaus

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.