2011 Sausio 27

V.Makejus

Prezidentūroje lankėsi Baltarusijos prezidento administracijos vadovas

veidas.lt

Europos Sąjungai (ES) grasinant griežtomis sankcijomis Baltarusijos vadovui Aleksandrui Lukašenkai ir jo artimiausiems bendražygiams, Vilniuje prieš kelias dienas lankėsi šios šalies prezidento administracijos vadovas Vladzimiras Makejus.

Vienas artimiausių A.Lukašenkos bendražygių kalbėjosi ir su prezidente Dalia Grybauskaite, nors jos darbotvarkėje toks vizitas nebuvo skelbtas.

Tačiau Prezidentūros atstovai tikino, jog A.Lukašenkos pasiuntinys buvo susitikęs tik su prezidentės vyriausiuoju patarėju užsienio politikos klausimais Dariumi Semaška.

Pasiteiravus, apie ką buvo kalbama su V.Makejumi ir kas jį pakvietė į Prezidentūrą, šalies vadovės atstovas spaudai Linas Balsys perdavė, kad “susitikimas buvo vienas iš serijos diplomatinių žingsnių, kurių ėmėsi Lietuva kaip Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijai (ESBO) pirmininkaujanti šalis siekdama apginti žmogaus teises ir žodžio laisvę Baltarusijoje”.

Tuo metu gerai informuoti diplomatai teigė, jog V.Makejus prašė D.Grybauskaitės, kad Lietuva laikytųsi neutralios pozicijos dėl galimų ES sankcijų Baltarusijai ir Minske uždarytos ESBO misijos.

V.Makejus yra antras po A.Lukašenkos sąraše asmenų, kurių savo teritorijoje nepageidauja daugelis ES valstybių.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...