2011 Birželio 28

Prezidentės susitikime su H. Klinton – saugumo ir energetikos temos

veidas.lt

Scanpix

Tarp klausimų, kurie bus aptarti Prezidentės Dalios Grybauskaitės dvišaliame susitikime su JAV valstybės sekretore Hilari Klinton (Hillary Clinton), išskiriami saugumo reikalai ir energetika.

“Su JAV visais klausimais svarbu palaikyti dialogą. JAV turi svertų, kokių mes neturime, ir kuo geresnis mūsų iššūkių suvokimas vėliau padeda pasiekti paramos ir reikiamų sprendimų. (…) Susitikime bus aptarti esminiai Lietuvos ir JAV santykių klausimai, pirmiausia, tai regioniniai saugumo klausimai, regioniniai energetinės politikos klausimai. JAV vaidina čia nemažą vaidmenį. JAV kompanijos pretenduoja tapti svarbių konkursų Lietuvoje laimėtojomis ir rodo susidomėjimą, rodo susidomėjimą ir JAV vadovybė”, – teigė Prezidentės vyriausiasis patarėjas užsienio politikos klausimais Darius Semaška.

Šalies vadovės vyriausiasis patarėjas atkreipė dėmesį į tai, kad, Lietuvai pasistačius suskystintų dujų terminalą, konkurencija suskystintų dujų rinkoje mūsų šaliai bus tik į naudą.

“JAV administracija prieš mėnesį leido didelei JAV skalūninių dujų kompanijai eksportuoti dujas. Tai yra tam tikra revoliucija pasaulio dujų rinkoje, kadangi atsiranda naujas gamintojas, naujas žaidėjas, tikėtina, kad gali kristi kainos. Mums yra naudinga perspektyvoje, kai jau turėsime suskystintų dujų terminalą, turėti kuo daugiau konkurencijos tiekiant dujas į suskystintųjų dujų rinką, iš kurios mes galėtume pirkti geriausiomis kainomis”, – sakė D. Semaška.

Vyriausybė siekia, kad suskystintų dujų terminalas būtų pradėtas statyti šiemet, o galutinai veikti jis turėtų pradėti 2014 metais. Iki tol ketinama įgyvendinti ir dujų sektoriaus pertvarką.

Be to, japonų ir amerikiečių bendrovė “Westinghouse” yra pateikusi pasiūlymą statyti Visagino atominę elektrinę.

JAV valstybės sekretorė H. Klinton birželio 30-liepos 1 dienomis lankysis Vilniuje, kur dalyvaus Demokratijų bendrijos renginiuose.

Šeštasis Demokratijų bendrijos šalių užsienio reikalų ministrų susitikimas Vilniuje vyks birželio 30-liepos 1 dienomis. Tai didžiausias ir svarbiausias Lietuvos pirmininkavimo Demokratijų bendrijai renginys.

Jo išvakarėse Vilniuje vyks aukšto lygio pasaulio moterų lyderių susitikimas, kuris rengiamas Lietuvos ir Suomijos Prezidenčių Dalios Grybauskaitės ir Tarjos Halonen (Tarja Halonen) iniciatyva. Tą pačią dieną Vilniuje taip pat bus surengti Demokratijų bendrijos parlamentinis, verslo ir jaunimo forumai.

Lietuva daugiau kaip 100 valstybių vienijančiai Demokratijų bendrijai pirmininkauja nuo 2009 metų vidurio iki 2011 metų vidurio. Bendrija siekia skatinti ir stiprinti demokratiją ir demokratines institucijas visame pasaulyje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...