2011 Gegužės 27

H. Clinton netikėtai atvyko į Pakistaną

veidas.lt

REUTERS

JAV valstybės sekretorė Hillary Clinton (Hilari Klintai) penktadienį atvyko į Pakistaną iš anksto neskelbto vizito, kuriuo siekiama sumažinti įtampą tarp abiejų šalių, padidėjusią po amerikiečių komandosų reido, per kurį netoli Islamabado buvo nukautas tarptautinio teroristų tinklo “al Qaeda” lyderis Osama bin Ladenas.

Jungtinių Valstijų diplomatijos vadovė susitiks su Pakistano prezidentu Asifu Ali Zardari (Asifu Aliu Zardariu), armijos štabo viršininku generolu Ashfaqu Kayani (Ašfaku Kajaniu) ir įtakingos Tarpžinybinės žvalgybos agentūros (ISI) vadovu Ahmadu Shuja Pasha (Ahmadu Šudža Paša), pranešė Valstybės departamentas.

Numatoma, kad H.Clinton, kurią lydi JAV Štabų vadų komiteto pirmininkas admirolas Mike’as Mullenas (Maikas Malenas), pareikalaus iš Pakistano glaudesnio bendradarbiavimo kovojant su “al Qaeda” ir Talibano sukilėliais.

Per susitikimus Islamabade ji taip pat tikriausiai ragins ištirti, ką O.bin Ladenas veikė slapstydamasis Pakistane, ir galbūt tarsis dėl galimybės padėti politinėmis priemonėmis baigti užsitęsusį karą Afganistane.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...