2011 Balandžio 08

Politika

Prezidentė vetavo įstatymą, numatantį mažesnes nei ji siūlė baudas už sunkius ekonominius nusikaltimus

veidas.lt

Prezidentė Dalia Grybauskaitė penktadienį grąžino Seimui pakartotinai svarstyti Baudžiamojo kodekso (BK) pataisas, kuriomis Seimas numatė mažesnes maksimalias baudas už sunkius ekonominius ir finansinius nusikaltimus nei siūlė šalies vadovė.

Seimas praėjusią savaitę priėmė BK pataisas, kuriomis padidino baudas už nusikaltimus, tačiau palyginti su pirminiu D.Grybauskaitės pateiktu pataisų variantu siūlytų maksimalių baudų dydis sumažintas penkis kartus.

Pasak prezidentūros pranešimo, Seimo nustatytos maksimalios baudos už kontrabandą ir kitus ekonominius nusikaltimus yra per menkos, todėl siūloma didžiausias baudas už mažiausiai pavojingus nusikaltimus padidinti nuo 13 tūkst. iki 65 tūkst. litų, už sunkius nusikaltimus – nuo 39 tūkst. iki 195 tūkst. litų.

“Nebaudžiami kontrabandininkai ir kiti ekonominiai nusikaltėliai vis labiau pelnosi visų Lietuvos žmonių ir valstybės sąskaita. Dabar galiojančios baudos iš nelegalaus verslo lobstantiems asmenims yra juokingos, palyginti su jų gaunama nauda. Bausmė turi būti tokia, kad daryti nusikaltimo neapsimokėtų”, – pranešime cituojama D.Grybauskaitė.

Prezidentės teigimu, didelės piniginės baudos yra veiksmingiausia nuo nusikaltimų atgrasanti priemonė kovojant su tokiais nusikaltimais, tokiais kaip kontrabanda ar pridėtinės vertės mokesčio grobstymas.

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto vadovas Stasys Šedbaras sakė, jog baudas didinti ne taip drastiškai nutarta įvertinus, kad nusikaltę asmenys nebus pajėgūs sumokėti 10 kartų išaugusių baudų, keliaus į kalėjimą, o tai valstybei tik kainuos papildomai.

“Prezidentė ir mes taip pat manėme, kad tai yra per mažas dydis, prezidentė visus tuos dydžius siūlė didinti vienodai – 10 kartų, mes siūlėme perpus sumažinti prezidentės siūlymus – padidinti, bet ne tiek drastiškai, turint minty, kad jei negalės baudos sumokėti, vargu, ar ji turės drausminį poveikį”, – žurnalistams sakė S.Šedbaras.

Komiteto vadovas neigė, kad mažesnės baudos ir toliau leis kontrabandininkams išvengti griežtos atsakomybės, tvirtindamas, jog Baudžiamasis kodeksas numato kitas priemones, pavyzdžiui, nepagrįstomis lėšomis įgyto turto konfiskavimą.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Mindaugas Mindaugas rašo:

    Puikus sprendimas! Pažįstu keletą asmenų, niekur nedirbančių, “stovinčių” darbo biržoje, bet sugebančių žmonai mašinas ir kailinius pirkti kas metai vis naujesnius ir brangesnius, kasmet po du kartus į šiltus kraštus nuvykti “pailsėti” kartu su visa šeima. Kontrabanda maitina ne tik vykdančius, o labiausia organizuojančius šį verslą.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...