2011 Gegužės 07

Prezidentė ragina galvoti apie naujus iššūkius lietuvių kalbai ir spaudai

veidas.lt

Sveikindama su Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena, prezidentė Dalia Grybauskaitė ragina mąstyti, kaip įveikti naujus kalbai ir spausdintam žodžiui kylančius iššūkius

Šalies vadovė pasveikino visus, kurie prisideda prie gimtosios kalbos ir lietuviškos knygos puoselėjimo bei spaudos laisvės ir garbingos žurnalistikos stiprinimo, teigiama Prezidentūros pranešime.

Prezidentės teigimu, minėdami istorinę datą, kai 1904 metų gegužės 7-ąją buvo panaikintas spaudos lietuviškais rašmenimis draudimas, ir prisimindami tuos, kurių sutelktomis pastangomis 40 metų draustas lietuviškas žodis liko gyvas, turime galvoti, kaip įveikti naujus kalbai ir spausdintam žodžiui kylančius iššūkius.

“Modernėjančiame pasaulyje gimtajai kalbai ir spausdintam žodžiui kyla kitų pavojų ir jiems įveikti vėl reikia sutelktų dabarties knygnešių pastangų. Visi esame atsakingi už gimtosios kalbos, lietuviškos knygos ir spaudos bei tautos identiteto išsaugojimą”, – sako D.Grybauskaitė.

Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena minima kasmet gegužės 7 dieną. 1904 metais šią dieną po 40 rusų carinės valdžios spaudos draudimo metų buvo vėl leista lietuviška spauda.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...