2011 Birželio 17

Prezidentė pasirašė Miškų įstatymo pataisas

veidas.lt

BFL

Prezidentė Dalia Grybauskaitė penktadienį pasirašė Seimo iš naujo apsvarstytas Miškų įstatymo pataisas dėl statybų miškuose.

Parlamentarai ketvirtadienį pritarė prezidentės veto ir atsisakė ankstesnės minties leisti sodybas miškuose atstatyti ant pamatų, kurių buvimas įrodomas archyviniais dokumentais – Miškų įstatyme nepaliko galimybės miškuose vykdyti privačias statybas, neribotai skaidyti miškus į mažesnes nei 5 hektarų (ha) valdas.

Seimas uždraudė miškuose ir statyti naujas, ir ant pamatų atstatyti buvusias sodybas. Priimdamas tokį sprendimą Seimas nepritarė parlamentinių Aplinkos apsaugos bei Kaimo reikalų komiteto siūlymų prezidentės veto atmesti.

Šalies vadovė Seimo gegužės 17-ąją priimtų pataisų nepasirašė, sukritikavusi jose įtvirtintą leidimą atstatyti sodybas privačioje miško žemėje, kai šių sodybų buvimas įrodomas archyviniais dokumentais.

Prezidentė taip pat nesutiko, kad būtų atidalijama privati miško valda arba privačiame ne miškų ūkio paskirties žemės sklype esanti miško žemė pagal natūralias linijų, rajoninės ar vietinės reikšmės viešųjų kelių, upių ar upelių, melioracijos griovių, aukštos įtampos elektros linijų ribas.

D. Grybauskaitė pasiūlė ir Seimas sutiko atsisakyti reikalavimo įveisti mišką arba sumokėti piniginę kompensaciją už tą kitomis naudmenomis paverčiamos žemės dalį, kurioje ne trumpesniam kaip 20 metų laikotarpiui būtų formuojami atskirieji želdynai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...