2011 Vasario 18

Teisėsauga

Prezidentė panaikino dokumentų klastojimu įtariamo Kauno teisėjo teisinę neliečiamybę

veidas.lt

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė dekretą, kuriuo leido Kauno apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėją Arvydą Stankų patraukti baudžiamojon atsakomybėn.

Taip pat prezidentės dekretu iki galutinio sprendimo ikiteisminiame tyrime arba baudžiamojoje byloje įsiteisėjimo sustabdyti jo įgaliojimai, praneša Prezidentūra.

Į prezidentę, prašydamas panaikinti dokumentų klastojimu įtariamo Kauno apygardos teismo teisėjo A.Stankaus teisinę neliečiamybę, ketvirtadienį kreipėsi generalinis prokuroras Darius Valys.

Prokuratūros teigimu, ikiteisminio tyrimo metu surinkti duomenys leidžia įtarti, kad A.Stankus piktnaudžiavo tarnybine padėtimi ir suklastojo teismo nutartis dėl nuteistųjų lygtinio paleidimo iš įkalinimo įstaigų ir kitų teisėjų parašus ant jų.

Įtariama, kad vykdant šias suklastotas teismo nutartis iš laisvės atėmimo įstaigų neteisėtai lygtinai buvo paleisti 5 nuteistieji ir dėl to padaryta didelės žalos. Be to, prokurorai turi įtarimų, kad teisėjas, piktnaudžiaudamas tarnybine padėtimi, lygtinio paleidimo bylose kai kuriuos dokumentus neteisėtai sunaikino.

Praėjusią savaitę prokurorai gavo Teisėjų tarybos pirmininko Gintaro Kryževičiaus pareiškimą, kuriuo prašoma pradėti ikiteisminį tyrimą dėl galimai padarytų nusikalstamų veikų Kauno apygardos teisme, taip pat prašoma apsvarstyti klausimą dėl proceso atnaujinimo atitinkamose bylose.

Po to Generalinė prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimo dokumento suklastojimo, disponavimo suklastotu dokumentu bei piktnaudžiavimo tarnyba.

Pagal Konstituciją teisėjas gali būti patrauktas baudžiamojon atsakomybėn, suimtas ar kitaip suvaržyta jo laisvė tik gavus Seimo, o tarp Seimo sesijų – prezidento sutikimą.

Leisdama patraukti teisėją baudžiamojon atsakomybėn šalies vadovė pabrėžė, kad bet kokie įtarimai teisėjui kompromituoja visą šalies teismų sistemą, pakerta visuomenės pasitikėjimą teismais, todėl turi būti išsiaiškinti kaip galima greičiau.

Dėl šio įvykio atsistatydinimo prašymą prezidentei įteikė Kauno apygardos teismo pirmininkas Albertas Milinis.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...