2012 Vasario 15

Prezidentė palaiko Vidaus reikalų ministrą

veidas.lt


Vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis, antradienį panaikinęs leidimus dirbti su slapta informacija Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos (FNTT) vadovams, pasielgė įstatymų nustatyta tvarka. Tai trečiadienį pareiškė prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Po patikrinimo ant abiejų FNTT vadovų krito įtarimų šešėlis. Teisėsaugos institucijų vadovų reputacija neturi kelti jokių abejonių. Ministras pasielgė įstatymų nustatyta tvarka“, – prezidentės poziciją trečiadienį naujienų agentūroms perdavė jos patarėja Daiva Ulbinaitė.

Vidaus reikalų ministras R. Palaitis antradienį panaikino FNTT direktoriaus Vitalijaus Gailiaus ir jo pavaduotojo Vytauto Giržado leidimus dirbti su slapta informacija, trečiadienį juos numatoma atleisti iš pareigų.

Leidimą dirbti su slapta informacija panaikino gavęs Valstybės saugumo departamento (VSD) teikimą. Antradienį vakare per spaudos konferenciją jis pranešė, kad netekę šio leidimo pareigūnai nebegali eiti savo pareigų.

Antradienį interviu LTV laidai „Dienos tema“ ministras pripažino, kad pareigūnų patikrinimas nėra baigtas, tačiau teigė, jog jau dabar turimos informacijos pakanka priimti minėtiems sprendimams.

Tokį sprendimą V. Gailius ir V. Giržadas gali skųsti teismui. R. Palaitis praėjusią savaitę pareiškė nepasitikįs ir V. Gailiumi, ir V. Giržadu. FNTT direktoriumi V. Gailiumi nepasitikėjimas pareikštas, kai šis nepaisydamas ministro pozicijos pareiškė paramą savo pavaduotojui.

Abu pareigūnai dar anksčiau tikrinti poligrafu. Patikrinimai buvo susiję su atliekamu tyrimu dėl informacijos nutekinimo apie banką „Snoras“.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (2)

 1. Drulia Drulia rašo:

  Per mažai žinomas šis atvejas.Labai nekorektiškas Kubiliaus ir Tomaševskio sugretinimas.Vienas ištraukė brolius lietuvius, kitas murdo į purvyną.Bet reikia dar trečiojo brolio. Jų apstu.

 2. mane mane rašo:

  tai stebina atleidinėjimas pagal VSD pažymas. Buvo galima gal būt nušalinti nuo tarnybos. Būtina atlikti bent jau tarnybinį tyrimą. O su tom pažymom-visiškos nesąmonės.Tuo labiau, kad Palaitis pats prisidirbęs,kaip rašoma viešojoje erdvėje. Tik kodėl šito mūsų skaisčioji mergelė nemato ir nežino?


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...