2012 Balandžio 02

Politikų elgesys per Vyriausybės krizę buvo nebrandus

veidas.lt


Kas taps naujuoju vidaus reikalų ministru, dar neaišku. Buvusių Finansinių nusikaltimų tarnybos vadovų atleidimo ir naujo direktoriaus paskyrimo istorijoje atomazgos taip pat dar nematyti.

Todėl nusprendėme pasidomėti, kas, Lietuvos gyventojų vertinimu, lėmė pastarąją Vyriausybės krizę ir ar prie FNTT vairo turėtų būti grąžinti V.Gailius bei V.Giržadas.
Iš “Veido” užsakymu tyrimų bendrovės “Prime consulting” atliktos naujausios sociologinės apklausos paaiškėjo, jog ketvirtadalis apklaustųjų mano, kad V.Gailius ir V.Giržadas turėtų būti grąžinti prie FNTT vairo, 4,4 proc. tvirtina, kad šiai tarnybai turėtų vadovauti naujai paskirtas direktorius K.Jucevičius, bet net 42,8 proc. linkę manyti, kad geriausiai šią istoriją išspręstų teismas. Kitaip tariant, kaip matome iš apklausos, nė viena pusė neturi maksimalaus palaikymo, nors kai kurie politikai tai ir bando įrodyti.
Gana stipriai respondentų nuomonės skiriasi ir dėl to, kas lėmė pastarąją Vyriausybės krizę. Septintadalis “laurus” atiduoda A.Čapliko vadovaujamiems liberalcentristams, aštuntadalis – konservatoriams, o dešimtadalis – buvusiam VR ministrui R.Palaičiui. Tačiau net 44 proc. apklaustųjų pabrėžia, kad šioje istorijoje būta daug kaltų ir visų jų elgesys per šią krizę buvo nebrandus.
“Nemažai respondentų minėjo, kad šiuo metu vyksta pasirengimas artėjantiems rinkimams ir “tokių spektaklių” bus dar daugiau. Tuo pat metu daug apklaustųjų apgailestauja, kad yra taip negražiai žaidžiama su žmonėmis ir jų likimais”, – apibendrina “Prime consulting” direktorius Saulius Olencevičius.

Jūsų nuomone, ar prie Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos vairo turėtų būti grąžinti V.Gailius ir V.Giržadas? (proc.)

Taip, abu    21,2
Taip, bet tik V.Giržadas    3
Taip, bet tik V.Gailius    2,2
Ne    17,4
FNTT vadovu turėtų dirbti naujai paskirtas direktorius K.Jucevičius    4,4
Mano vertinimu, šią istoriją turėtų išspręsti teismas    42,8
Nežinau / neturiu nuomonės / turiu per mažai informacijos    9

Jūsų vertinimu, kas lėmė pastarąją Vyriausybės krizę? (proc.)

A.Čapliko vadovaujami liberalcentristai    14,4
A.Kubiliaus vadovaujami konservatoriai    12,6
Vidaus reikalų ministras R.Palaitis    10
FNTT vadovai V.Gailius ir V.Giržadas    7,4
Saugumo departamentas    2,2
Prezidentė D.Grybauskaitė    1,8
Visi kažkiek prisidėjo ir visų elgesys per šią krizę buvo nebrandus    44
Nežinau / neturiu nuomonės    7,6

Šaltinis: „Veido“ užsakymu rinkos tyrimų ir konsultacijų bendrovės „Prime consulting“ 2012 m. kovo 26–28 d. atlikta Lietuvos didžiųjų miestų 500 gyventojų apklausa. Cituojant apklausą, nuoroda į „Veidą“ būtina.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...