2011 Gegužės 31

Prezidentė kviečiasi ambasadorių A. Valionį

veidas.lt

BFL

Prezidentė Dalia Grybauskaitė antradienį kviečia pokalbiui Lietuvos ambasadorių Latvijoje Antaną Valionį, kuris pasisakymais apie politinę situaciją Latvijoje šios prezidentui Valdžiui Zatlerui inicijavus šalies parlamento paleidimą sukėlė diplomatinį skandalą.

A.Valionis portalui delfi.lt komentuodamas V. Zatlero sprendimą siekti parlamento paleidimo sakė, jog Latvijos prezidento “intencijos kvepia nelabai gražiai”. Latvijos užsienio reikalų ministerija ir Prezidentūra paprašė A. Valionį pasiaiškinti dėl šio pareiškimo.

Pasak Latvijos URM atstovo spaudai Alvio Silio, kaimyninės šalies URM Politikos direktorius Andris Razanas pirmadienį susitiko su A.Valioniu, o Lietuvos ambasadorius paaiškino, jog paviešintas komentaras yra ne jo nuomonė, o interpretacija. Latvijos užsienio reikalų ministras Girtas Valdis Kristovskis pirmadienį žurnalistams sakė, kad ambasadorius buvo iškviestas ir į Prezidentūrą. Pasak jo, Latvijos URM lauks prezidento pozicijos po šio susitikimo ir tuomet nuspręs, kokios pozicijos laikysis Lietuvos ambasadoriaus veiksmų atžvilgiu.

Lietuvos užsienio reikalų ministerija (URM) pirmadienį pranešė, kad URM Generalinė inspekcija artimiausiu metu dėl A. Valionio pasisakymo pagal numatytas procedūras atliks tyrimą, o pats ambasadorius iškviestas “konsultacijoms” į Lietuvą.

Pirmadienį Lietuvos ambasadorius A. Valionis paskelbė pranešimą, kuriame teigiama, kad žodžiai “buvo įdėti į jo lūpas”.

“Apgailestauju dėl klaidų, kurios yra susijusios su mano interviu Delfi portalo reporteriui, o ypač su vertimu į rusų kalbą įdedant į mano lūpas žodžius, kurių aš nesakiau. Prašau priimkite mano nuoširdų atsiprašymą dėl šio nemalonaus nesusipratimo”, – rašoma A. Valionio pareiškime.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...