2011 Birželio 14

Nutraukė tarnybinį patikrinimą dėl A.Valionio teiginių

veidas.lt

BFL

Užsienio reikalų ministerija (URM) nutraukė tarnybinį patikrinimą dėl iš ambasadoriaus Latvijoje pareigų atšaukiamo Latvijoje Antano Valionio pasisakymo apie tuometinį Latvijos prezidentą.

Ministerija atkreipė dėmesį, kad ambasadorius pats pranešė atsistatydinantis iš pareigų, parašęs atitinkamą prašymą, rašo “Kauno diena”.

“Pateikęs prašymą atšaukti jį iš Lietuvos ambasadoriaus Latvijoje pareigų, A. Valionis pats įvertino savo teiginius, todėl tolesnis URM Generalinės inspekcijos tyrimas pripažintas netikslingu ir buvo nutrauktas”, – pranešė URM.

Ambasadorius A. Valionis pasiprašė atšaukiamas iš Latvijos po to, kai pareiškė, kad tuometinio prezidento Valdžio Zatlero intencijos skelbti referendumą dėl Seimo paleidimo “kvepia nelabai gražiai” ir esą gali sustiprinti prorusiškas jėgas.

Dėl tolimesnio A. Valionio likimo diplomatinėje tarnyboje spręs dabartinis Užsienio reikalų ministerijos (URM) vadovas Audronius Ažubalis ir ministerijos Atestacijos komisija. A. Valionis iš Rygos atšaukiamas nuo kito pirmadienio, birželio 20-osios.

“Lietuvos diplomatinio atstovo, su kuriuo sudaryta diplomato tarnybos sutartis, atšaukimas yra prilyginamas diplomato grąžinimui į URM”, – paaiškino URM atstovas Mindaugas Lašas.

Sprendimai bus priimami po to, kai formaliai baigsis ambasadoriaus darbas Latvijoje.

Nekomentuojama, į kokias pareigas galėtų pretenduoti karjeros diplomatas, 2000-2006 metais ministerijai vadovavęs A. Valionis.

Neoficialiomis žiniomis, jis gali būti paskirtas ministerijos ambasadoriumi ypatingiems pavedimams. Tik po kelerių metų darbo ministerijoje A. Valionis vėl galės pretenduoti į kurios nors Lietuvos ambasados vadovo vietą. Kita vertus, neatmetama, kad bus priimtas sprendimas nutraukti diplomatinę sutartį su AValioniu arba buvęs ministras nesutiks su tomis pareigomis, kurios bus jam pasiūlytos, ir iš diplomatinės tarnybos išeis pats.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...