2010 Gegužės 27

Generalinis prokuroras

Premjerui pirmas įspūdis apie D. Valį neblogas

veidas.lt

Premjeras Andrius Kubilius, vertindamas ketvirtadienį Seime prisistačiusį kandidatą į generalinius prokurorus Darių Valį, sakė, jog “pirmas įspūdis nėra blogas”.

“Pirmas įspūdis nėra blogas, kadangi tik šiandien pirmą kartą pamatėm. Pokalbiai frakcijose ir komitetuose bus labai svarbūs, aiškesnius vertinimus galėsim pasakyti po tolesnių aptarimų. Tikrai norėtumėm pamatyti aiškių ir ryžtingų veiksmų planą, kaip tas problemas, kurias teisingai kandidatas įvardino, išspręsti”, – Seime žurnalistams sakė premjeras.

Dėl D.Valio kandidatūros į Generalinės prokuratūros vadovus Seimo nariai ketina apsispręsti kitą savaitę – po to, kai kandidatas susitiks su pageidaujančiomis frakcijomis ir komitetais.

Ketvirtadienį prisistatydamas Seime kandidatas vienu pagrindinių Generalinės prokuratūros uždavinių įvardijo visuomenės pasitikėjimo teisėsauga grąžinimą.

Kandidatas taip pat sukritikavo dabartinę prokuratūros sistemą. D.Valio teigimu, diskutuotina, ar reikia tiek daug savarankiškų apylinkių prokuratūrų, kurios esą dirba paraleliai su apygardų prokuratūromis.

Jis tvirtino, kad būtina ir prokurorų specializacija tiriant bylas, turėtų keistis ir prokurorų požiūris į žmogų.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė šiuo metu Akmenės rajono apylinkės prokuratūrai vadovaujantį D.Valį į Generalinės prokuratūros vadovus teiksianti pranešė pirmadienį.

37 metų A.Valys yra baigęs Vilniaus universiteto Teisės fakultetą. Akmenės rajono prokuratūrai jis vadovauja nuo 2001 metų gruodžio. Prieš tai kelerius metus D.Valys ėjo šios prokuratūros prokuroro pareigas. Prieš tapdamas prokuroru jis dirbo Akmenės rajono policijos komisariate tardytoju.

Generalinį prokurorą 7 metams skiria ir atleidžia prezidentas Seimo pritarimu.

Šis postas laisvas nuo vasario vidurio, kai iš generalinio prokuroro pareigų atsistatydino Algimantas Valantinas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...