2010 Lapkričio 21

Aplinkosauga

Prekyba taršos leidimais įgauna pagreitį

veidas.lt

Lietuvoje įsibėgėjo prekyba Apyvartiniais taršos leidimais (ATL). Lietuvos šilumos tiekimo asociacijos prezidento Vytauto Stasiūno teigimu, iš kol kas nemokamai ES skiriamų ir parduotų ATL gautas lėšas Lietuvos įmonės investuoja į taršą mažinančias priemones – daugiausia biokuro katilines, – ko ir reikalauja ES.

Pvz., Mažeikius šildanti įmonė šiemet gavo 43 tūkst. ATL vienetų, o į atmosferą planuoja išmesti 13 tūkst. tonų anglies dvideginio dujų (1 ATL lygus 1 tonai), todėl likusius 30 tūkst. ATL pardavė už 390 tūkst. eurų, kuriuos suplanavo investuoti į taršą mažinančias priemones. Šiomis lėšomis atliktų investicijų įtraukti į šilumos tarifą įmonės negali.

Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondo Klimato kaitos skyriaus vedėja Jolanta Žaltakauskienė sako, kad sunkmečiu sumažėjus gamybos pajėgumams įmonės mažiau teršia aplinką, todėl nepanaudotus ATL sėkmingai perleidžia kitoms Europos įmonėms. 2009 m. Lietuvos įmonės buvo gavusios 7,57 mln. ATL vientų, o “išteršė” 5,79 mln. vienetų. Taigi vien pernai iš ATL gauta vidutiniškai apie 80 mln. Lt investicijoms.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...