2011 Birželio 06

Pratybose “Gintarinė viltis 2011″ – 2 tūkst. dalyvių

veidas.lt

BFL

Birželio 13-ąją Lietuvoje prasidėsiančiose ir dvi savaites vyksiančiose tarptautinėse pratybose “Gintarinė viltis 2011″ dalyvaus apie 2200 karių iš devynių valstybių.

Mokymuose, kurie vienu metu vyks Pabradės poligone ir Lietuvos teritoriniuose vandenyse Baltijos jūroje, dalyvaus kariai ir civiliai iš septynių NATO šalių narių – Estijos, JAV, Kanados, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos ir Norvegijos bei dviejų Partnerystės taikos labui programoje dalyvaujančių šalių NATO partnerių – Gruzijos ir Suomijos.

Planuojama, kad pratybų stebėti atvyks atstovai iš Armėnijos, Azerbaidžano, Baltarusijos, Kazachstano, Moldovos ir Ukrainos karinių pajėgų.

Mokymuose dalyvaus daugiau nei 1600 Lietuvos karių bei civilių.

Šiais metais per pratybas su Lietuvos bei užsienio kariais patirtimi dalysis ir Lietuvos viešojo saugumo tarnybos specialistai.

Nuo 1997 m. Lietuvoje rengiamose pratybose “Gintarinė viltis” dalyvauja ir Lietuvos Raudonojo kryžiaus organizacijos atstovai. Šiais metais jie kartu su Tarptautinio Raudonojo kryžiaus komiteto atstovais tariamo konflikto rajone ieškos dingusių asmenų, teiks humanitarinę pagalbą, stebės, kaip laikomasi tarptautinės humanitarinės teisės, vykdys derybas, rūpinsis sulaikytaisiais.

Nuo 1995 m. Lietuvoje organizuojamomis pratybomis “Gintarinė viltis” siekiama gerinti NATO ir Partnerystės taikos labui programoje dalyvaujančių šalių karinių padalinių sąveiką rengiantis dalyvauti bendrose atsako į krizes operacijose, stiprinti NATO ir Aljanso partnerių karinį bendradarbiavimą.

Pratybose taip pat bus vertinamas Lietuvos kariuomenės pasirengimas vykdyti priimančiosios šalies paramą į Lietuvą atvykstančioms pajėgoms.

Pratybų “Gintarinė viltis 2011″ atsako į krizes operacijų, turinčių Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos mandatą, scenarijus sukurtas atsižvelgiant į pastarųjų metų Lietuvos ir kitų šalių karių patirtį dalyvaujant tarptautinėse operacijose Irake, Afganistane ir Somalyje.

Pastarąjį kartą pratybos “Gintarinė viltis” vyko 2007 m. Klaipėdoje.

Šių metų pratybas planuoja ir joms vadovaus Lietuvos kariuomenės Jungtinis štabas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...