2011 Birželio 13

Oficialiai atidarytos tarptautinės pratybos

veidas.lt

BFL

Pirmadienį oficialiai atidarytos didžiausios šiais metais karinės tarptautinės pratybos “Gintarinė viltis 2011″. Iškilmingos pratybų atidarymo ceremonijos vyko ir Klaipėdoje, karo laivų flotilėje, ir Pabradės poligone, kur dalyvavo didžioji dalis pratybų dalyvių.

Po iškilmingos pratybų atidarymo ceremonijos poligone renginio svečiai apžiūrėjo pratybose dalyvaujančių šalių naudojamos ginkluotės ir ekipuotės parodą, apžiūrėjo pratyboms įrengtą karo lauko ligoninę.

“Nepaisant, kad yra sunkmetis, kariuomenė turi ruoštis šalies gynybai, todėl buvo nuspręsta, kad daugiau negalima atidėlioti šių pratybų ir, po ketverių metų pertraukos, jas vėl tęsiame”, – pasidžiaugė Lietuvos kariuomenės vadas gen. mjr. Arvydas Pocius.

Pirmadienio popietę prasidėjo pirmasis pratybų etapas, truksiantis iki birželio 18 d. Jo metu padaliniai treniruosis vykdyti įvairias atsako į krizes karines operacijas, pratybų štabo elementas treniruosis vykdyti atsako į krizes operacijų planavimą. Šis etapas – pasiruošimas aktyviajai pratybų daliai.

Antrojo pratybų etapo metu, birželio 19-23 d., kariai veiks pagal iš anksto sukurtą pratybų scenarijų, paremtą šių dienų Lietuvos ir užsienio šalių karių patirtimi vykdant tarptautines operacijas Afganistane, Irake ir prie Somalio krantų.

Pratybos birželio 13-23 d. vienu metu vyks Pabradės kariniame poligone ir Lietuvos teritoriniuose vandenyse Baltijos jūroje. Jose dalyvaus daugiau nei 2 tūkst. karių ir civilių iš septynių NATO šalių narių – Estijos, JAV, Kanados, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos ir Norvegijos bei dviejų Partnerystės taikos labui programoje dalyvaujančių šalių NATO partnerių – Gruzijos ir Suomijos. Pratybų stebėti atvyko ir atstovai iš Armėnijos, Azerbaidžano, Baltarusijos, Kazachstano, Moldovos ir Ukrainos karinių pajėgų.

Lietuvos kariuomenė pratybas “Gintarinė viltis” rengia nuo 1995 metų. Pastarąjį kartą šios serijos pratybos vyko 2007 metais Klaipėdoje. Šių metų pratybas planavo ir joms vadovauja Lietuvos kariuomenės Jungtinis štabas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...