2010 Birželio 22

Generalinis prokuroras

Prašoma panaikinti trijų Seimo narių neličiamybę

veidas.lt

Generalinis prokuroras Darius Valys antradienį kreipėsi į Seimą prašydamas panaikinti trijų parlamentarų – Petro Gražulio, Kazimiero Uokos ir Roko Žilinsko – teisinį imunitetą.

Trijų parlamentarų neliečiamybės prašoma dėl jiems iškeltų administracinių teisės pažeidimų bylų, nors generalinis prokuroras užsiminė, jog P.Gražulio veiksmuose gali būti ir požymių dėl baudžiamųjų veikų.

Panaikinti administracinių teisės pažeidimų bylose teisiamų parlamentarų neliečiamybę prašoma, nes už jiems inkriminuojamas veikas gresia ne tik bauda, bet ir areštas.

“Tvarkiečių” atstovui P.Gražuliui ir konservatoriui K.Uokai administracinių teisės pažeidimų protokolai gegužės 19 dieną surašyti dėl jų veiksmų per to paties mėnesio 8 dieną Vilniuje vykusias seksualinių mažumų eitynes.

Seimo nariai traukiami atsakomybėn už tai, kad pasipriešino policijos pareigūnams, einantiems jiems pavestas viešosios tvarkos saugojimo pareigas, perėjo policijos užtvarą, pažymėtą specialiąja juosta su užrašu “Stop policija”, ribojančią įvykio vietos perimetrą, nevykdė policijos pareigūnų teisėtų reikalavimų nepereiti šios užtvaros bei nutraukti neteisėtus veiksmus.

Vilniaus miesto 1-asis apylinkės teismas grąžino policijos pareigūnams minėtų dviejų Seimo narių administracinių teisės pažeidimų bylas. Jis konstatavo, prieš pradedant nagrinėti bylą reikia išankstinio Seimo sutikimo leisti suvaržyti minėtų parlamentarų laisvę, mat už K.Uokos ir P.Gražulio nusižengimą gresia ne tik bauda, bet ir areštas.

Dėl šių parlamentarų elgesio į prokuratūrą kreipėsi ir 12 parlamentarų. Pagal jų skundą P.Gražuliui ir gali grėsti baudžiamoji atsakomybė.

Krikščionių partijos frakcijos atstovo R.Žilinsko neliečiamybės prašoma dėl jam iškeltos administracinių pažeidimų bylos dėl nedidelio chuliganizmo bei policijos pareigūnų įžeidimo ir pasipriešinimo jiems.

Dėl išankstinio Seimo sutikimo suvaržyti R.Žilinsko laisvę generaliniam prokurorui siūlė kreiptis taip pat Vilniaus miesto 1-asis apylinkės teismas. Čia turi būti nagrinėjama parlamentaro administracinių teisės pažeidimų byla.

2009 metų gruodžio 4 dieną Vilniaus miesto 1 apylinkės teismas išteisino R.Žilinską baudžiamojoje byloje dėl viešosios tvarkos pažeidimo, pasipriešinimo policijos pareigūnams ir policijos pareigūnų įžeidimo. Tačiau teismas parlamentarui iškėlė administracinių teisės pažeidimų bylą.

R.Žilinskas su draugu Marku Gurskiu nemalonumų su policija turi daugiau kaip dvejus metus. Tuomet R.Žilinskas ir M.Gurskis įsivėlė į konfliktą su taksi vairuotoju. Šis iškvietė pareigūnus, kurie vyrus nuvežė į Šnipiškių nuovadą.

Policininkai teisme yra tvirtinę, kad R.Žilinskas ir M.Gurskis tiek sodinami į automobilį, tiek vežami į policiją, tiek pristatyti į policijos komisariatą įžeidinėjo pareigūnus, nepakluso jų nurodymams, priešinosi.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...