2010 Gruodžio 21

Kriminalas

Prašo panaikinti užstatą

veidas.lt

Vilniaus apygardos teismas (VAT) pirmadienį išnagrinėjo Darbo partijos lyderio, Europos Parlamento (EP) nario Viktoro Uspaskicho prašymą panaikinti arba sumažinti jam partijos juodosios buhalterijos byloje paskirtą 1,5 mln. litų užstatą.

Procesinį sprendimą šiuo klausimu teismas skelbs sausio 10 dieną.

“75 tūkst. litų kasmet reikia mokėti palūkanų”, – po posėdžio žurnalistams sakė V.Uspaskichas. Teisme jis aiškino, kad “pinigai kainuoja” ir prašė nors sumažinti jam paskirtą užstatą.

Politiko advokatas Vytautas Sviderskis teismo posėdyje aiškino, kad V.Uspaskichas yra pareigingas ir atsakingas. Jis pateikė pavyzdį, kad “WikiLeaks” įkūrėją Julianą Assange’ą (Džulianą Asandžą) teismas paleido už mažesnį užstatą. J.Assange’ą nuspręsta paleisti už 200 tūkst. svarų (816 tūkst. litų) užstatą, taip pat papildomą 40 tūkst. svarų (163,3 tūkst. litų) laidavimo sumą.

Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroro Sauliaus Versecko teigimu, užstatas paskirtas “teisėtai ir pagrįstai”.

“Užstatas yra parenkamas atsižvelgiant į bylos aplinkybes, tame tarpe – į kaltinamojo turtinę padėtį. Kadangi kaltinamasis yra deklaravęs daugiamilijoninį turtą, tai akivaizdu, kad užstato dydis turi būti parinktas atitinkamai”, – žurnalistas kalbėjo prokuroras, per posėdį prašęs atmesti kaltinamojo prašymą.

Prokuroras teismo posėdyje taip pat aiškino, kad V.Uspaskichas sutiko su jam 2008 metais skirtu užstato dydžiu. Politikas aiškino tuomet nenorėjęs kenkti partijai.

V.Uspaskicho prašymą panaikinti užstatą teismas yra nagrinėjęs ir anksčiau, bet tuomet jo nepatenkino.

VAT antradienį atidėjo Darbo partijos juodosios buhalterijos bylos nagrinėjimą, į posėdį neatvykus vienai iš kaltinamųjų – buvusiai partijos darbuotojai Vitalijai Vonžutaitei. Advokatas Arūnas Petrauskas pranešė, kad moteris į teismą neatvyko dėl nėštumo.

Po daugiau nei metų pertraukos ši byla į teismo salę grįžo spalį, tačiau tuomet posėdis atidėtas, nes neatvyko partijos pirmininko V.Uspaskicho advokatas V.Sviderskis ir V.Vonžutaitės gynėjas A.Petrauskas.

Šios bylos teismas nenagrinėjo daugiau kaip metus, nes V.Uspaskichui tapus EP nariu jis įgijo teisinę neliečiamybę. Rugsėjo pradžioje EP panaikino jo teisinę neliečiamybę.

Baudžiamojoje byloje kaltinimai pateikti buvusioms partijos darbuotojams V.Vonžutaitei, Marinai Liutkevičienei, V.Uspaskichui bei Darbo partijos frakcijos Seime seniūnui Vytautui Gapšiui. Pastarojo teisinį imunitetą Seimas yra panaikinęs anksčiau. Kaltinimai taip pat pateikti juridiniam asmeniui – Darbo partijai.

Kitas teismo posėdis numatytas sausio 27 dieną.

“Darbiečių” lyderis 2006 metų rugpjūtį pripažinus jį įtariamuoju daugiau nei metus nuo Lietuvos teisėsaugos slapstėsi Rusijoje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...