2011 Sausio 27

Darbo partija

Darbo partijos byla atidėta trečią kartą

veidas.lt

Vilniaus apygardos teismas (VAT) ketvirtadienį trečią kartą iš eilės buvo priverstas atidėti vadinamąją Darbo partijos juodosios buhalterijos bylą.

Antrą kartą posėdis atidėtas dėl vienos kaltinamųjų – buvusios partijos darbuotojos Vitalijos Vonžutaitės nėštumo.

VAT gavo išrašą dėl sveikatos įstaigos, kad ji negalės dalyvauti posėdžiuose nuo sausio 25-osios iki vasario 7-osios.

Kitas posėdis yra numatytas vasario 17 dieną.

Generalinės prokuratūros prokuroras Saulius Verseckas žurnalistams sakė, kad nors bylos jau ilgą laiką nepavyksta net pradėti nagrinėti, V.Vonžutaitės, kaip kaltinamosios, dalyvavimas posėdžiuose yra būtinas, nes ji kaltinama kaip viena iš pagrindinių organizatorių.

Prokuroras tvirtino, kad iki savivaldybių tarybų rinkimų, kuriuose ketina dalyvauti partijos vadovas Viktoras Uspaskichas, bus spėta paprašyti panaikinti jo, kaip kandidato, teisinę neliečiamybę.

“Mes kreipsimės į teismą, kad teismas kreiptųsi į Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK) dėl teisinio imuniteto panaikinimo”, – sakė teisėsaugininkas. Anot jo, jei V.Uspaskichas būtų išrinktas, jam neliečiamybė jau nebūtų taikoma.

Tuo tarpu pats Darbo partijos lyderis sakė jau pats pateikęs prašymą, kad neliečiamybė būtų panaikinta.

“Aš pateikiau VRK prašymą, kad iš karto panaikintų. Jų reikalas, kaip jie ten tvarkys”, – sakė V.Uspaskichas.

Jis taip pat tvirtino prašysiąs, kad posėdžiai teisme būtų rengiami ne vieną kartą per savaitę, o kelis kartus, nes teisminis procesas trukdo jo darbui Europos Parlamente (EP).

Po daugiau nei metų pertraukos ši byla į teismo salę grįžo pernai spalį, tačiau tuomet posėdis atidėtas, nes neatvyko V. Uspaskicho advokatas Vytautas Sviderskis ir V.Vonžutaitės gynėjas Arūnas Petrauskas.

Šios bylos teismas nenagrinėjo daugiau kaip metus, nes tapęs EP nariu V.Uspaskichas įgijo teisinę neliečiamybę. Rugsėjo pradžioje EP panaikino jo teisinę neliečiamybę.

Baudžiamojoje byloje kaltinimai pateikti buvusioms partijos darbuotojams V.Vonžutaitei, Marinai Liutkevičienei, V.Uspaskichui bei Darbo partijos frakcijos Seime seniūnui Vytautui Gapšiui. Šio teisinį imunitetą Seimas yra panaikinęs anksčiau. Kaltinimai taip pat pateikti juridiniam asmeniui – Darbo partijai.

“Darbiečių” lyderis 2006 metų rugpjūtį pripažinus jį įtariamuoju daugiau nei metus nuo Lietuvos teisėsaugos slapstėsi Rusijoje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...