2011 Vasario 27

Savivaldos rinkimai

Pranešama apie bandymus papirkti rinkėjus

veidas.lt

Sekmadienio rytą vykstant balsavimui savivaldos ir Seimo nario Marijampolėje rinkimams, policija bei prokurorai sulaukė daugiau kaip dešimt pranešimų apie rinkimų tvarkos pažeidimus.

Policijos departamentas pranešė, kad iki 10.30 val. Lietuvos policijos įstaigose užregistruoti devyni pranešimai, susiję su rinkimais.

Pranešta dėl neteisėtos agitacijos, bandymų papirkti rinkėjus.

Pranešimai gauti iš Vilniaus, Širvintų, Marijampolės, Kelmės, Ignalinos, Vievio, Švenčionių miestų ir rajonų.

Dėl kai kurių atvejų surašyti administracinių teisės pažeidimų protokolai, dalis informacijos nepasitvirtino, kai kurių pranešimų nepavyko patikrinti.

Policijos departamento atstovas spaudai Ramūnas Matonis BNS teigė, kad informacija nuolat keičiasi, pranešimų vis daugėja.

Anot jo, Ukmergėje gali būti pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl bandymo papirkti du rinkėjus. Čia parašytas pareiškimas dėl rinkėjų papirkimo alkoholiniais gėrimais.

Vilniuje, į S.Dariaus ir S.Girėno gatvėje įsikūrusią rinkimų apylinkę, atvežta dešimt romų tautybės asmenų. Tačiau jie neturėjo reikiamų dokumentų, todėl balsuoti negalėjo. Iki pareigūnų atvykimo visi spėjo pasišalinti.

Prokurorai sekmadienį iki 11 val. buvo gavę tris telefoninius pranešimus apie galimus rinkimų tvarkos pažeidimus.

“Tai buvo pranešimai telefonu. Šiuo metu grupės išvykusios į vietą aiškintis padėties”, – sekmadienį BNS sakė Generalinės prokuratūros Viešųjų ryšių skyriaus darbuotoja Vilma Žemaitytė.

Ji teigė, kad nė vienas ikiteisminis tyrimas nepradėtas, tiesiog tikrinama gauta informacija.

Pranešimų sulaukta iš Kauno rajono, Vilniaus ir Panevėžio miestų.

Policijos departamentas šeštadienį informavo, kad per tris dienas – nuo ketvirtadienio iki šeštadienio – iš viso gavo 58 pranešimus apie įvairius rinkimų tvarkos pažeidimus. Nemažai pažeidimų fiksuota ir pirmąją išankstinio balsavimo dieną – trečiadienį.

Dažniausiai pranešta apie galimą rinkėjų papirkimą, pavėžėjimą balsuoti, agitacijos draudimo nepaisymą.

Sekmadienį Lietuvoje vyksta rinkimai į savivaldybių tarybas, Marijampolėje renkamas Seimo narys.

Dėl savivaldybių tarybų narių mandatų varžosi per 16 tūkst. kandidatų, iš viso 60-tyje savivaldybių renkama per 1,5 tūkst. tarybų narių.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...