2010 Rugpjūčio 19

Romai

Prancūzija pradėjo masinę romų deportaciją

veidas.lt

Ketvirtadienį Prancūzijos valdžia pradeda deportuoti iš šalies romus, gyvenančius stovyklose, neteisėtai pastatytose po visą šalį.

Scanpix

Kaip praneša britų visuomeninio transliuotojo BBC naujienų svetainė, ketvirtadienį 79 romai, kurie sutiko savo noru palikti Prancūziją, gaus po 300 eurų (1 036 litus) ir bus išsiųsti į tėvynę Rumuniją.

Manoma, kad iki rugpjūčio pabaigos iš šalies bus išsiųsti maždaug 700 nelegalių romų stovyklų gyventojų.

Policijai padedant jau nugriauta maždaug 50 stovyklų, kurių gyventojai perkelti į laikinas prieglaudas. Per kelis ateinančius mėnesius valdžia ketina uždaryti iš viso 300 neteisėtų gyvenviečių.

Vyriausybė tvirtina, kad stovyklose “vykta prekyba žmonėmis, yra pasibaisėtinos gyvenimo sąlygos, išnaudojami vaikai, verčiant juos elgetauti, klesti prostitucija ir nusikalstamumas”.

Prancūzijos prezidentas Nicolas Sarkozy (Nikola Sarkozi) patvirtino romų stovyklų gyventojų deportavimo planą po liepą Grenoblio mieste šalies pietuose vykusių romų bendruomenės narių ir policininkų susirėmimų.

Sprendimą dėl deportacijos griežtai kritikuoja žmogaus teisių gynimo organizacijos, kurios tvirtina, kad valdžia mėgina atkreipti dėmesį į romų gyvenviečių problemą, siekdama užsitikrinti dešiniųjų rinkėjų paramą.

Rumunijos užsienio reikalų ministras Teodoras Baconschi (Teodoras Bakonskis) taip pat pareiškė susirūpinimą dėl deportavimo.

“Man kelia susirūpinimą populizmo ir ksenofobijos apraiškų vykstant ekonomikos krizei pavojus”, – sakė Rumunijos URM vadovas interviu Prancūzijos radijui.

Ministras taip pat prisijungė prie anksčiau Europos Sąjungos (ES) atstovų pareikštų vilčių, kad deportacija bus atlikta teisėtai.

Tuo tarpu Prancūzijos valdžia primygtinai teigia, kad romų sugrąžinimas į tėvynę visiškai atitinka Europos taisykles ir nepažeidžia ES šalių piliečių teisės į judėjimo laisvę, įtvirtintų atitinkamuose susitarimuose”.

Prancūzijos URM oficialusis atstovas Bernard’as Valero (Bernaras Valero) pareiškė žurnalistams, kad ES direktyvos “tiesiai leidžia įvesti judėjimo teisės apribojimus atvejais, susijusiais su viešąja tvarka, visuomenės saugumu ir visuomenės sveikata”.

N.Sarkozy priešininkai teigia, kad šia kampanija prieš romus jis mėgina atitraukti rinkėjų dėmesį nuo liepos pradžioje įsiplieskusio nelegalaus jo rinkimų kampanijos finansavimo skandalo, kuris susilpnino prezidento politines pozicijas ir nusmukdė jo populiarumą iki rekordiškai žemo lygio.

Prancūzijoje gyvena šimtai tūkstančių romų – dauguma jų įsikūrė šioje šalyje prieš daug metų ir tapo visuomenės dalimi. Tačiau pastaruoju laiku į Prancūziją taip pat atvyko nemažai emigrantų romų iš Rumunijos ir Bulgarijos.

Kadangi šios šalys priklauso Europos Sąjungai, tokiems migrantams nereikia įvažiavimo vizų. Tačiau kad galėtų likti Prancūzijoje ilgą laiką, jiems būtina gauti leidimą dirbti arba gyventi.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...