2010 Spalio 14

Prancūzija

Prancūzai trečią dieną streikuoja dėl pensijų reformos

veidas.lt

Prancūzijos darbininkai trečią dieną iš eilės streikuoja, protestuodami dėl vyriausybės siūlomos pensijų sistemos reformos, o dėl jų veiksmų sutriko traukinių eismas ir sustiprėjo nerimas dėl galimo degalų stygiaus.

Scanpix

Paryžiaus viešajame transporte beveik atkurtas įprastas darbo ritmas, kai dauguma autobusų ir metropoliteno traukinių vairuotojų grįžo į darbą.

Tačiau ketvirtadienį streikus tęsė nacionalinės geležinkelių įmonės SNCF ir naftos terminalų darbuotojai, kurie trikdo naftos perdirbimo įmonių veiklą..

Studentai visoje šalyje taip pat blokuoja arba kitaip trikdo savo aukštųjų mokyklų darbą. Viena didelė studentų sąjunga planuoja ketvirtadienio popietę surengti demonstracijas ir protestus prie pagrindinės Prancūzijos darbdavių asociacijos.

Prancūzijos prezidento Nicolas Sarkozy (Nikola Sarkozi) konservatyvi vyriausybė siūlo padidinti išėjimo į pensiją amžių nuo 60 iki 62 metų, argumentuodama, jog tik šis būdas leis išgelbėti daugiau lėšų išleidžiančią negu surenkančią pensijų sistemą.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...